Հայաստանի և Լիբանանի արտգործնախարարների հանդիպումը 09/21/2017   12:57  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սեպտեմբերի 20-ին Նյու Յորքում Հայաստանի արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպեց Լիբանանի արտգործնախարար Ջեբրան Բասիլի հետ: Այս մասին հայտնում է ԱԳՆ լրատվական ծառայությունը:
Արտգործնախարարները անդրադարձան հայ-լիբանանյան բարեկամական հարաբերությունների մի շարք օրակարգային հարցերին, քննարկեցին առաջիկա բարձրաստիճան փոխայցելությունների ժամանակացույցը, արծարծեցին միջկառավարական հանձնաժողովի առաջիկա նիստի նախապատրաստական աշխատանքները։
Հանդիպման ընթացքում մտքեր փոխանակվեցին Մերձավոր Արևելքում փոքրամասնությունների պաշտպանության, այդ ուղղությամբ համատեղ նախաձեռնություններով հանդես գալու շուրջ:
Բանակցությունների օրակարգում էին Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության Երևանում կայանալիք գագաթաժողովի նախապատրաստական աշխատանքները։

Главы МИД Армении и Ливана обсудили повестку двусторонних отношений 09/21/2017   16:31  |  Лента новостей
Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян 20-го сентября в Нью-Йорке встретился с главой МИД Ливана Джебраном Басилом.
Как сообщает пресс-служба внешнеполитического ведомства Армении, собеседники коснулись ряда вопросов повестки двусторонних отношений, обсудили график визитов на высоком уровне, подготовку к заседанию межправительственной комиссии.
В ходе встречи состоялся обмен мнениями относительно защиты меньшинств на Ближнем Востоке, предпринимаемых в этом направлении совместных инициатив.
На повестке встречи также были вопросы, касающиеся предстоящего в Ереване саммита международной организации Франкофонии.