Ինչպես է Վանաձորում 37-ամյա կինն ընկել էլեկտրոքարշի տակ 07/31/2017   15:56  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում քննություն է տարվում՝ պարզելու 1980թ. ծնված կնոջ մահվան հանգամանքները:
Ինչպես տեղեկացնում է Քննչական կոմիտեն՝ նախնական տվյալներով՝ 2017թ. հուլիսի 30-ին՝ ժամը 15:10-ին, «Փամբակ-Վանաձոր» վազորդի 2652-րդ կիլոմետրի 3-րդ պիկետում էլեկտրոքարշի տակ է ընկել 1980թ. ծնված կինը և մահացել:
Կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, բացատրություն է վերցվել մեքենավարից : Ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում պարզվել է կնոջ ինքնությունը:
Քննություն է տարվում՝ դեպքի հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:
11:05 28/07/2017  |  ԼՐԱՀՈՍ2017 թվականի առաջին կիսամյակին Քննչական կոմիտեում քննվել են ընտանեկան բռնության վերաբերյալ 215 քրեական գործ

СК Армении выясняет обстоятельства смерти 37-летней женщины в Ванадзоре 07/31/2017 16:09 | Чрезвычайное просшествие
Следственным управлением Следственного комитета РА по Лорийской области ведется расследование для установления обстоятельств смерти 37-летней женщины.
Как сообщает пресс-служба СК Армении, по предварительным данным, 30-го июля, в 15:10 на третьем пикете 2652-го километра железной дороги Памбак-Ванадзор 37-летняя женщина скончалась, попав под электровоз.
"Произведен осмотр тела погибшей. Взяты разъяснения у машиниста. В результате предпринятых мероприятий установлена личность женщины. Ведется расследование для установления обстоятельств инцидента", - отмечается в сообщении.