Մարզպետի խորհրդականը սպանվել է կացնով գլխին ստացած բազմաթիվ հարվածների հետևանքով 07/28/2017   12:35  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արմավիրի մարզպետի խորհրդական, 52-ամյա Մանուկ Սիմոնյանի սպանության վերաբերյալ Ոստիկանությունը նոր տեղեկություններ է հրապարակել:
Ինչպես տեղեկացրել էինք՝ ոստիկանության ծառայողների ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում, հուլիսի 25-ին, ժամը 23.30-ի սահմաններում, Արմավիրի մարզի Մյասնիկյան-Դալարիկ ճանապարհի 3-րդ կմ-ից դեպի աջ ընկած՝ մոտ 300 մ հեռավորությամբ գտնվող «Դալարիկի ձոր» կոչվող տարածքում, հայտնաբերվել էր հուլիսի 23-ից ոստիկանության Արմավիրի բաժնի կողմից որպես անհետ կորած որոնվող, Արմավիրի մարզպետի խորհրդական, 1965 թ. ծնված Մանուկ Սիմոնյանի դիակը:
Հուլիսի 27-ին ոստիկանության քրեական հետախուզության, կազմակերպված հանցավարության դեմ պայքարի գլխավոր և Արմավիրի մարզային վարչությունների, Արմավիրի և Բաղրամյանի բաժինների, ՀՀ ՔԿ ՀԿԳ քննության գլխավոր և Արմավիրի մարզային քննչական վարչության աշխատակիցների համատեղ օպերատիվ-հետախուզական և քննչական միջոցառումների շնորհիվ պարզվել է, որ հուլիսի 22-ին Մանուկ Սիմոնյանի տանը 1970 թ. ծնված Ռ. Մ.-ն կացնով բազմաթիվ հարվածներ է հասցրել նրա գլխին և սպանել, այնուհետև սավանով փաթաթել, կապել և 1994 թ. ծնված Ն. Ս.-ի հետ հուլիսի լույս 23-ի գիշերը, ժամը 4.00-ի սահմաններում, հանգուցյալին պատկանող «Մերսեդես Բենց» մակնիշի ավտոմեքենայով դիակը տեղափոխել են նշված վայր և թողնելով այնտեղ՝ հեռացել են:

Обнародованы шокирующие подробности убийства советника Армавирской области Армении 07/28/2017 12:52 | Криминальная хроника
Полиция Армении oбнародовала новые подробности об убийстве советника губернатора Армавирской области РА Манука Симоняна.
В результате предпринятых Полицией оперативно-розыскных мероприятий 25-го июля в 23:30 часов на территории, расположенной в 300 метрах от 3-го километра трассы Мясникян-Даларик, в местечке под названием "Ущелье Даларика", было обнаружено тело Манука Симоняна(1965 года рождения). Симонян с 23-го июля разыскивался как без вести пропавший.
Сообщается, что в результате проведенных оперативно-розыскных и следственных мероприятий было установлено, что 22-го июля Р.М.(1970 года рождения) нанесла Мануку Симоняну множественные удары топором по голове, убив его. После этого, она завернула тело в простыню, связала и вместе с Н.С.(1994 года рождения) в ночь на 23-е июля, примерно в 04:00, на принадлежащем покойному автомобиле марки "Мерседес Бенц" перевезла его на вышеуказанное место. Оставив тело там, они уехали.Два человека задержаны по подозрению в убийстве советника губернатора Армавирской области АрменииНазначены экспертизы. Р.М. и Н.С. задержаны. Следствие продолжается.