ՀՀ ԿԲ նախագահը արդյունավետ է գնահատում ԱՄՀ-ի և ՀԲ-ի հետ Հայաստանի 25-ամյա գործակցությունը 06/10/2017   12:18  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանն ընդունել է ԱՄՀ և ՀԲ Բելգիայի և Նիդեռլանդների կողմից գլխավորած ենթախմբի երկրների տարեկան հանդիպման մասնակիցներին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԿԲ հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից, ողջունելով հյուրերին, ԿԲ նախագահը նշել է, որ ուրախ է այս տարի հյուրընկալելու հանդիպման մասնակիցներին և հատուկ շնորհակալություն հայտնել Խորվաթիայի ազգային բանկի նախագահ Բորիս Վույչիչին՝ տարեկան հանդիպման անցկացման վայրը Հայաստան տեղափոխելուն աջակցելու համար:
Արթուր Ջավադյանը նշել է, որ արդեն 25 տարի Հայաստանի Հանրապետությունն արդյունավետորեն գործակցում է Արժույթի միջազգային հիմնադրամի և Համաշխարհային բանկի հետ:
Նա շեշտել է, որ այս տարիների ընթացքում այդ կազմակերպությունները նշանակալի դեր են խաղացել մեր տնտեսության զարգացման համար՝ աջակցելով և հանրային, և մասնավոր հատվածներին, ինչպես նաև բարձր գնահատել իրականացված բարեփոխումների գործում ԱՄՀ և ՀԲ ցուցաբերած աջակցությունը:
ԿԲ նախագահը նշել է, որ ԱՄՀ և ՀԲ ենթախմբերի երկրների տարեկան հանդիպումները եղել և մնում են ընթացիկ նախագծերի քննարկման և նոր գաղափարների փոխանակման լավագույն հարթակներից մեկը:
Միջոցառման շրջանակում նախատեսվում են աշխատանքային քննարկումներ ընթացիկ տնտեսական հարցերի շուրջ:
Ավելի վաղ նիստի մասնակիցները հյուրընկալվել էին ՀՀ Նախագահի նստավայրում:
17:26 20/05/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ֆինանսների նախարարի տեղակալն ընդունել է Համաշխարհային բանկի առաքելությանը
18:26 17/05/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՊԵԿ-ը ներկայացրել է բարեփոխումների նոր ծրագրերը
17:37 23/03/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՍտորագրվել է դրամաշնորհի համաձայնագիր Հայաստանի Հանրապետության և Համաշխարհային բանկի միջև
16:22 23/11/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՔննարկվել են ՀԲ աջակցությամբ իրականացվող ծրագրերը սննդամթերքի անվտանգության ոլորտում
17:56 06/10/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԴավիթ Լոքյանն ընդունել է ՀԲ-ի պատվիրակությանը` Էրկին Մամադալիևի գլխավորությամբ

Глава Центробанка Армении считает эффективным четвертьвековое сотрудничество с МВФ и Всемирным банком 06/10/2017   12:46  |  Лента новостей
Председатель Центрального банка Армении Артур Джавадян принял участников ежегодной встречи возглавляемой Бельгией и Нидерландами стран подгруппы Международного валютного фонда и Всемирного банка.
Как сообщили “Арменпресс” в Управлении по связям с общественностью и СМИ ЦБ РА, Джавадян выразил председателю Национального банка Хорватии Борису Вуйчичу  особую благодарность за содействие в выборе Армении в качестве места встречи.
Артур Джавадян отметил, что Армения уже 25 ­лет эффективно сотрудничает с МВФ и ВБ. Он подчеркнул, что эти структуры сыграли весомую роль в развитии экономики нашей страны, в частности общественного и частного сектора, а также высоко оценил оказываемое ими содействие проводимым в стране реформам.
Глава ЦБ Армении считает, что ежегодные встречи стран подгруппы МВФ и ВБ являются одной из оптимальных площадок для обсуждения текущих проектов и обмена новыми идеями.
В рамках мероприятия намечены рабочие обсуждения по вопросам экономики. Ранее участников заседания приняли в президентской резиденции.Серж Саргсян высоко оценил сотрудничество Армении с МВФ и Всемирным банком