Հայ դիրքապահների ուղղությամբ հակառակորդն արձակել է ավելի քան 1300 կրակոց 05/19/2017   09:39  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Մայիսի 18-ին և լույս 19-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից,  հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է մոտ 90 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 1300 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԱՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Բացի հրաձգային զինատեսակներից, ադրբեջանական զինուժը շփման գծի արևելյան ուղղությամբ կիրառել է 60 միլիմետրանոց ականանետ (1 արկ), իսկ հյուսիսարևելյան հատվածում՝ 60 միլիմետրանոց ականանետ (1 արկ) և ձեռքի հակատանկային նռնականետ (1 արկ):
ՊԲ առաջապահ շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում և իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն:

Минобороны Арцаха сообщает о новых нарушениях перемирия с азербайджанской стороны 05/19/2017   09:53  |  Карабахский конфликт
Азербайджан 18-го мая и в ночь на 19-e мая нарушил режим прекращения огня на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских сил около 90 раз, сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах(Нагорно-Карабахской Республики).
За указанный период противник из стрелкового оружия различных калибров произвел по армянским позициям более 1300 выстрелов.
В восточном направлении передовой азербайджанские ВС помимо стрелкового оружия применили также 60-миллиметровый миномет(1 снаряд ), на северо-восточном участке – 60-миллиметровый миномет (1 снаряд) и ручной противотанковый гранатомет(1 снаряд).
"Подразделения Армии обороны удерживают полный контроль над ситуацией на передовой, продолжая надежно оборонять боевые позиции", - отмечается в сообщении.