Ադրբեջանական զինուժը կիրառել է հաստոցավոր հակատանկային նռնականետ, հրանոթ և ականանետ 05/18/2017   09:43  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Մայիսի 17-ին և լույս 18-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է մոտ 60 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 650 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԱՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Բացի հրաձգային զինատեսակներից, ադրբեջանական զինուժը շփման գծի արևելյան ուղղությամբ կիրառել է հաստոցավոր հակատանկային նռնականետ (23 արկ), իսկ հյուսիսարևելյան հատվածում՝ Դ-44 տիպի հրանոթ (18 արկ) և 82 միլիմետրանոց ականանետ (4 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը ձեռնարկել են կանխարգելիչ միջոցառումներ և շարունակել վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Подразделения Армии обороны предприняли превентивные меры для подавления активности азербайджанских ВС – Минобороны НКР 05/18/2017   09:53  |  Карабахский конфликт
Азербайджан 17-го мая и в ночь на 18-e мая нарушил режим прекращения огня на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских сил около 60 раз, сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах.
За указанный период противник из стрелкового оружия различных калибров произвел по армянским позициям более 650 выстрелов.
В восточном направлении передовой азербайджанские ВС помимо стрелкового оружия применили также противотанковый станковый гранатомет (23 снарядa), a на северо-восточном участке – пушки Д-44(18 снарядов)и 82-миллиметровый миномет(4 снаряда).
"Подразделения Армии обороны предприняли превентивные меры, продолжая уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу", - отмечается в сообщении.