Ինքնասպանության փորձ՝ Կիևյան կամրջից (Լրացված) 05/15/2017   17:08  |  Արտակարգ պատահարներ
Մայիսի 15-ին` ժամը 15:11-ին, ԱԻՆ-ում ահազանգ է ստացվել, որ քաղաքացին (միջին տարիքի կին) փորձում է ինքնասպանություն գործել՝ նետվելով Կիևյան կամրջից. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Դեպքի վայր են մեկնել Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնի օպերատիվ խումբը, հոգեբանական աջակցության բաժնի հրահանգիչը և երկու մարտական հաշվարկ:
Պարզվել է, որ 1975 թ. ծնված Մ. Խ.-ն անցել է Կիևյան կամրջի արգելապատնեշը և ցանկանում է ինքնասպանություն գործել՝ նետվելով կամրջից:
Հոգեբանական աջակցության բաժնի հրահանգիչը քաղաքացու հետ անցկացրել է հոգեբանական զրույց, ինչի արդյունքում հաջողվել է կանխել ինքնասպանության փորձը:
Փրկարարները քաղաքացուն տեղափոխել են անվտանգ տարածք և մոտեցրել շտապօգնության ավտոմեքենային: Վերջինս հոսպիտալացվել է «Արմենիա» ՀԲԿ:

Неизвестный грозится спрыгнуть с моста в Ереване(дополнено) 05/15/2017   16:27  |  Чрезвычайное просшествие
Человек грозится спрыгнуть с Киевского моста в Ереване. Сигнал о ЧП поступил в МЧС Армении в понедельник в 15:11.
На место инцидента выехали оперативная группа Национального центра кризисного управления, инструктор отдела по оказанию психологической помощи, а также два боевых расчета.
Выяснилось, что М.Х., 1975  года рождения переступил через ограждение Киевского моста и хочет покончить с собой, бросившись вниз. Психологам удалось с ним поговорить и предотвратить попытку суицида. Сообщается, что гражданин был госпитализирован в медцентр "Армения".