Ավտոմեքենան ընկել է Որոտան գետը, գլխիվայր շրջվել գետի միջով անցնող խողովակների վրա. երկու մարդ մահացել է 05/04/2017   13:10  |  Արտակարգ պատահարներ
ՀՀ ՔԿ Սյունիքի մարզային քննչական վարչության Գորիսի քննչական բաժնում քննություն է տարվում՝ պարզելու երկու անձի մահվան պատճառ դարձած ավտովթարի հանգամանքները։
Ինչպես տեղեկացնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, 2017թ. մայիսի 4-ին` ժամը 09:20-ին, ահազանգ է ստացվել Որոտան գյուղի կամուրջից ավտոմեքենա ընկնելու և երկու անձի մահվան մասին:
Ավտոմեքենան ընկել է Որոտան  գետը (Լրացված)
Անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբը։ Նախնական տվյալներով՝ Սյունիքի մարզի Քաջարան քաղաքի բնակիչ Ա.Միրզոյանը՝ «Տոյոտա պրադո 4.5L » մակնիշի ավտոմեքենայով, որի մեջ գտնվել  է երեք ուղևոր, Սյունիքի մարզի Որոտան գյուղից երթևեկել է Գորիս քաղաքի ուղղությամբ։
Նույն գյուղի վերջնամասում գտնվող կամրջին չհասած՝ ավտոմեքենան դուրս է եկել երթևեկելի գոտուց և 40.8 մետր ընթանալով ճանապարհի ձախակողմյան կանաչապատ ձորակով՝ ընկել է Որոտան գետը, գլխիվայր շրջվել գետի միջով անցնող խողովակների վրա։ Ստացած մարմնական վնասվածքներից ուղևորներից երկուսը՝ Դավիթ և Աստղիկ Մկրտչյանները, տեղում մահացել են, իսկ վարորդը վնասվածքներով տեղափոխվել է «Գորիսի բժշկական կենտրոն» ՓԲ ընկերություն:
Գորիսի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի 3-րդ մասի հատկանիշներով։
12:46 04/05/2017  |  Արտակարգ պատահարներԱվտոմեքենան ընկել է Որոտան  գետը (Լրացված)
15:30 30/01/2017  |  Արտակարգ պատահարներ«Opel Astra»-ն ընկել Դեբեդ գետը. ավտոմեքենայի մեջ հայտնաբերել անձը չպարզված քաղաքացու դի
11:58 20/01/2017«ՈւԱԶ»-ն ընկել է Գետիկ գետը
09:37 15/10/2016  |  Արտակարգ պատահարներԱվտոմեքենան ընկել է Աղստև գետը. բարեբախտաբար տուժածներ չկան
10:31 09/09/2016  |  Արտակարգ պատահարներ«Daewoo»-ն ընկել Դեբեդ գետը. ուղևորներից մեկի վիճակը կայուն ծանր է
09:34 19/06/2016  |  Արտակարգ պատահարներԱվտոմեքենան ընկել է Դեբեդ գետը. որոնողական աշխատանքները վերսկսվել են

Уголовное дело возбуждено по факту ДТП на юге Армении, унесшего жизни двоих человек 05/04/2017   13:39  |  Криминальная хроника
Горисским следственным отделом следственного управления Следственного комитета Армении по Сюникской области ведется расследование для установления обстоятельств автоаварии, унесшей жизни двух человек.
Как сообщает пресс-служба СК Армении, 4 мая 2017 года в 09:20 поступило сообщение о падении автомобиля с моста в реку “Воротан” и гибели двоих человек.
На место немедленно выехала оперативно-следственная группа. По предварительным данным, житель города Каджаран Сюникской области А. Мирзоян на автомобиле марки “Toyota  Prado 4.5L”, в котором находились двое пассажиров, направлялся из села Воротан в сторону города Горис.
Не доезжая до моста на окраине того же села, автомобиль съехал с проезжей части дороги и, проехав 40.8 метров по расположенному слева от дороги зеленому ущелью, упал в реку “Воротан”, опрокинувшись на трубопроводы, проложенные через реку. От полученных телесных повреждений двое пассажиров – Давид и Астхик Мкртчяны – погибли на месте, а водитель автомашины с травмами был доставлен в медицинский центр Гориса.
По данному факту возбуждено уголовное дело по признакам части 3 статьи 242(Нарушение правил дорожного движения и эксплуатации транспортных средств, повлекшее по неосторожности смерть двух или более человек) Уголовного кодекса РА. Ведется предварительное следствие.