Սիմոն Բաբայանը, Արսեն Հարությունյանը և Վրեժ Խաչիկյանը ևս տուժող են ճանաչվել 05/02/2017   13:41  |  Քրեական խրոնիկոն
Ապրիլի 27-ին փաստաբանների միջև վեճի և ծեծի դեպքով Փաստաբանների դպրոցի տնօրեն Սիմոն Բաբայանի, Արսեն Հարությունյանի և Վրեժ Խաչիկյանի հաղորդման հիման վրա հարուցված քրեական գործի շրջանակներում նրանք երեքն էլ տուժող են ճանաչվել:
Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի տեղեկությունը հաստատեցին նաև Քննչական կոմիտեից՝ հավելելով, որ նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ ապրիլի 28-ին՝ դեպքի հաջորդ օրը, ոստիկանության ԵՔՎ Կենտրոնական բաժնում հարուցվել էր երկրոդ քրեական գործը՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 118-րդ հոդվածի հատկանիշներով և ուղարկվել Քննչական կոմիտե:
Իսկ մինչ այդ կրկին ծեծի հատկանիշներով հարուցվել էր քրեական գործ՝ փաստաբան Տիգրան Աթանեսյանի հաղորդման հիման վրա, այդ գործով էլ տուժող են ճանաչվել Տիգրան Աթանեսյանը և Արմեն Սողոմոնյանը:
09:05 02/05/2017  |  ՄամուլՓաստաբանին 50 հազար դոլար են առաջարկել ծեծկռտուքի թեման փակելու համար. «Ժամանակ»
23:13 01/05/2017  |  ՄեկնաբանությունՑանկացած ճանապարհ, որը դեպի հաշտություն չի տանում, փակուղի է
16:11 01/05/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՓաստաբանների ծեծկռտուքի վերաբերյալ երկրորդ քրեական գործը ևս ընդունվել է Քննչական կոմիտեի վարույթ
10:49 29/04/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՔրեական գործ է հարուցվել նաև Սիմոն Բաբայանի հաղորդման հիման վրա

Директор Школы адвокатов Армении и двое его коллег признаны потерпевшими по второму делу о потасовке 05/02/2017   13:58  |  Криминальная хроника
Директор Школы адвокатов Армении Симон Бабаян, а также его коллеги Арсен Арутюнян и Вреж Хачикян признаны потерпевшими в рамках возбужденного на основе их заявления уголовного дела о потасовке, произошедшей 27  апреля с.г..
Эту информацию "ФактИнфо" подтвердили в Следственном комитете Армении. В ведомстве также проинформировали, что назначена судебно-медицинская экспертиза.
Ранее "Фактинфо" сообщило, что 28 апреля, на следующий день после инцидента, центральным отделом следственного управления Полиции по городу Ереван было возбуждено уголовное дело по признакам статьи 118(Побои) Уголовного кодекса РА, которое направлено в Следственный комитет.
До этого еще одно уголовное дело по статье "Побои" было заведено на основе заявления адвоката Тиграна Атанесяна. Потерпевшими по данному делу признаны Тигран Атанесян и Армен Согомонян.