Հաշմանդամ զինծառայողների ընտանիքները պետք է ապահովվեն բնակարաններով. ՀՀ նախագահի հանձնարարականը 04/20/2017   12:49  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Նախագահը հանձնարարել է Պաշտպանության նախարարին, որպեսզի անհապաղ գործուն քայլեր ձեռնարկի զոհված և առաջին կարգի հաշմանդամ զինծառայողների ընտանիքներին բնակարանով ապահովելու համար: Այս մասին հայտարարել է ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը՝ «Ազգ-բանակ-2017» խորագրով համաժողովի ժամանակ։
Երկրի ղեկավարը նշել է, որ խնդիրը վերջնականապես պետք է լուծվի ամենաուշը մինչև 2019 թվականի ավարտը: «Հանձնարարել եմ նաև անհապաղ ուսումնասիրել և լուծում տալ սեփականաշնորհման ենթակա՝ պաշտպանության նախարարության այն բնակարանային ֆոնդի օտարմանը, որը զբաղեցնում են սեփական բնակարանի փոխհատուցման իրավունք ձեռք բերած մեր զինծառայողները»,- ընդգծել է Սերժ Սարգսյանը՝ շարունակելու է Հայրենիքի համար իրենց կյանքը զոհած կամ ծառայության արդյունքում հաշմանդամություն ստացած մեր զինծառայողների և նրանց ընտանիքների հանդեպ հատուկ հոգատարություն ցուցաբերելու իր քաղաքականությունը:

Президент Армении поручил обеспечить жильем семьи погибших и ставших инвалидами военнослужащих 04/20/2017   13:08  |  Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян поручил министру обороны Вигену Саркисяну предпринять действенные шаги по обеспечению семей погибших военнослужащих и военнослужащих с первой группой инвалидности жильем. Об этом глава государства заявил на проходящем в Ереване  форуме “Нация-армия-2017”.
Президент Армении отметил, что проблема должна быть окончательно решена самое позднее до конца 2019 года.
“Я также поручил изучить и решить проблему отчуждения подлежащего приватизации жилфонда Минобороны, который занимают военнослужащие, получившие право на компенсацию за собственное жилье”, - отметил глава государства.
Президент Армении отметил, что государство и впредь будет заботиться о соотечественниках, погибших за родину или ставших инвалидами в ходе службы, а также об их семьях.