Ադրբեջանական զինուժը կիրառել է տարբեր տրամաչափի դիպուկահար հրացաններ 04/20/2017   09:33  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Ապրիլի 19-ին և լույս 20-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 40 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 500 կրակոց:
Շփման գծի հարավային, արևելյան և հյուսիսային ուղղություններում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է տարբեր տրամաչափի դիպուկահար հրացաններ (77 արկ): Այս մասին  հայտնում է ԱՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահխպանություն:

Минобороны НКР сообщает о новых снайперских обстрелах со стороны азербайджанских ВС 04/20/2017 09:37 | Карабахский конфликт
ВС Азербайджана 19-го апреля и в ночь на 20-е апреля нарушили режим прекращения огня на линии соприкосновения с ВС Арцаха около 40 раз, сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах(Нагорно-Карабахской Республики).
В южном, восточном и северо-восточном направлениях линии соприкосновения азербайджанские ВС применили также снайперские винтовки различных калибров, произведя 77 выстрелов.
“Подразделения Армии обороны удерживают полный контроль над ситуацией на передовой, продолжая надежно оборонять боевые позиции”, – отмечается в сообщении.