Շփման գծի տարբեր ուղղություններում հակառակորդն ակտիվորեն կիրառել է դիպուկահար հրացաններ 04/19/2017   10:00  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Ապրիլի 18-ին և լույս 19-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից,  հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 55 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 760 կրակոց: Շփման գծի հյուսիսային ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ձեռքի հակատանկային նռնականետ (2 արկ): Այս մասին հայտնում է ԱՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Անցած գիշեր հակառակորդը շարունակել է շփման գծի տարբեր ուղղություններում ակտիվորեն կիրառել տարբեր տրամաչափի դիպուկահար հրացաններ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանն առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Минобороны НКР: азербайджанские ВС в минувшие сутки активно применяли снайперские винтовки и гранатомет 04/19/2017   10:10  |  Карабахский конфликт
ВС Азербайджана 18-го апреля и в ночь на 19-е апреля нарушили режим прекращения огня на линии соприкосновения с ВС Арцаха более 55 раз, сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах(Нагорно-Карабахской Республики).
За указанный период противник из стрелкового оружия различных калибров произвел по армянским позициям около 760 выстрелов.
В северном направлении линии соприкосновения войск ВС Азербайджана применили также ручной противотанковый гранатомет (2 снаряда).
Минувшей ночью противник продолжал в разных направлениях линии соприкосновения активно применять снайперские винтовки различных калибров.
“Подразделения Армии обороны владеют оперативно-тактической обстановкой на передовой, продолжая уверенно нести боевое дежурство”, – отмечается в сообщении.