Ադրբեջանական զինուժը ակտիվորեն կիրառել է նաև դիպուկահար հրացաններ 04/18/2017   10:03  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Ապրիլի 17-ին և լույս 18-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից,  հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է 55 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 640 կրակոց: Շփման գծի հարավային, արևելյան և հյուսիսարևելայն ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը ակտիվորեն կիրառել է նաև դիպուկահար հրացաններ (93 կրակոց): Այս մասին հայտնում է ԱՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ առաջապահ զորամասերը դիմել են պատասխան գործողությունների և շարունակել իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն:

Минобороны НКР сообщает об интенсивных снайперских обстрелах с азербайджанской стороны за минувшие сутки 04/18/2017   10:04  |  Карабахский конфликт
ВС Азербайджана 17-го апреля и в ночь на 18-е апреля нарушили режим прекращения огня на линии соприкосновения с ВС Арцаха 55 раз, сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах(Нагорно-Карабахской Республики).
За указанный период противник из стрелкового оружия различных калибров произвел по армянским позициям более 640 выстрелов.
В южном, восточном и северо-восточном направлениях линии соприкосновения азербайджанские ВС активно применяли также снайперские винтовки(93 выстрела).
“Подразделения Армии обороны НКР для подавления наступательной активности противника прибегли к ответным действиям, продолжая уверенно нести боевое дежурство”, – отмечается в сообщении.