Երեւանում ավազակային հարձակման է ենթարկվել գրավատան տնօրենը 04/10/2017   12:43  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Արաբկիր վարչական շրջանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ապրիլի 9-ին Երևան քաղաքում տեղի ունեցած ավազակային հարձակման դեպքի առթիվ: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ քննչական կոմիտեն։
Նախնական տվյալներով՝ 2017 թվականի ապրիլի 9-ին՝ ժամը 01:40-ի սահմաններում, առերևույթ հանցագործություն կատարած երկու անձինք՝ դիմակավորված͵ մուտք են գործել Երևան քաղաքի Կիևյան փողոցում գործող ՍՊ ընկերությանը պատկանող գրավատուն, ատրճանակի գործադրմամբ սպառնացել են ընկերության  տնօրենի նկատմամբ  կյանքի համար վտանգավոր բռնություն գործադրել͵ ապա՝ հափշտակել ընկերության դրամարկղում առկա  գումարը, ինչպես նաև տնօրենի պարանոցի ոսկյա շղթան՝ իր խաչով, և դիմել փախուստի:
Դեպքի առթիվ Երևան քաղաքի քննչական վարչության Արաբկիր վարչական շրջանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 175-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին, 2-րդ և 4-րդ կետերի հատկանիշներով:
Նախաքննության ընթացքում ընկերության տնօրենը ճանաչվել է տուժող, հարցաքննվել են մի շարք անձինք: Քրեական գործով էական նշանակություն ունեցող մի շարք հանգամանքներ պարզելու նպատակով նշանակվել է դատամատնադրոշմային փորձաքննություն: Հանձնարարություն է տրվել ոստիկանության համապատասխան ստորաբաժանումներին՝ միջոցներ ձեռնարկել՝ առերևույթ հանցագործությունը կատարած անձանց հայտնաբերելու և նախաքննական մարմին ներկայացնելու ուղղությամբ:
11:09 10/04/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԱվազակային հարձակման է ենթարկվել խաղատներից մեկի դիլլերը
14:25 03/03/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՀարսը ցույց է տվել սկեսուրի առանձնատուն ներխուժելու ճանապարհը՝ ավազակային հարձակում կատարելու համար
14:19 24/02/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԱվազակային հարձակում Ամբերդում
18:58 09/12/2016  |  Քրեական խրոնիկոնԲացահայտվել է վերելակում տեղի ունեցած ավազակային հարձակումը
14:09 03/11/2016  |  Քրեական խրոնիկոնՇենքի շքամուտքում դանակով սպառնացել է 29-ամյա կնոջն ու հափշտակել ոսկյա զարդերն ու դրամապանակը
19:33 23/10/2016  |  Քրեական խրոնիկոնԳեղարքունիքում տղամարդը մտել է հարեւանուհու տուն` հափշտակության, գումար չի գտել, փոխարենը բռնաբարել է
18:36 12/10/2016  |  Դատական ռեպորտաժներՏուժողի ոսկյա զարդերն ու գումարները դուր էին եկել մաքրություն կատարողին. ավազակությամբ զուգորդված սպանություն

В Ереване совершено разбойное нападение на директора ломбарда 04/10/2017   13:05  |  Криминальная хроника
Арабкирским следственным отделом следственного управления Следственного комитета РА по городу Ереван возбуждено  уголовное дело по факту разбойного нападения, произошедшего 9-го апреля в Ереване.
Как сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении, по предварительным данным, 9-го апреля 2017 года, в районе 01:40 двое предполагаемых преступников в маске проникли в принадлежащий ООО ломбард, расположенный на улице Киевяна в Ереване, с помощью пистолета угрожали директору компании применением опасного для жизни насилия, а затем украли имеющуюся в кассе денежную сумму, а также золотую цепочку с крестом, которая была на шее у директора, и скрылись с места происшествия.
По данному факту арабкирским следственным отделом следственного управления по городу Ереван возбуждено  уголовное дело по факту разбойного нападения по признакам пунктом 1, 2 и 4 части 2 статьи 175( Разбой, совершенный группой лиц по предварительному сговору в крупных размерах с применением оружия или иных предметов, используемых в качестве оружия) Уголовного кодекса РА.
В ходе предварительного следствия директор компании признан потерпевшим, допрошены ряд свидетелей. Для выяснения целого ряда обстоятельств, имеющих существенное значения для уголовного дела, назначена судебно-дактилоскопическая экспертиза.
Соответствующим подразделениям Полиции дано поручение предпринять меры, направленные на обнаружение предполагаемых преступников и передачу их органу, осуществляющему следствие. Предварительное следствие продолжается.