Երևանի ավագանու ընտրություններում «Ելք» դաշինքի համամասնական ցուցակը կգլխավորի Նիկոլ Փաշինյանը 04/07/2017   16:08  |  Ընտրական իրավունք
Երևանի ավագանու ընտրություններում «Ելք» դաշինքի համամասնական ցուցակը կգլխավորի Ազգային ժողովի պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում ուղիղ եթերով պատգամավորը մասնավորապես նշեց.
«Մեկ ամիս հետո տեղի կունենան քաղաքապետի ընտրությունները և պատիվ ունեմ տեղեկացնելու, որ գլխավորելու եմ «Ելք» դաշինքի ցուցակը Երևանի ավագանու ընտրություններում: Այս ընտրություններին մասնակցում ենք հաղթանակի և Երևանի քաղաքային իշխանությունը ստանձնելու նպատակով»,- ասաց Փաշինյանը:
Ցուցակում Փաշինյանին կհաջորդեն Արայիկ Հարությունյանը, Դավիթ Խաժակյանը և Անահիտ Բախշյանը: Ավելի վաղ, ՀՀԿ խոսնակ, ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը հայտնել է, որ Երևանի ավագանու ընտրություններում Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության համամասնական ցուցակը կգլխավորի գործող քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը:
Երևանի ավագանու ընտրությունները տեղի կունենան մայիսի 14-ին:
16:35 21/02/2017  |  Ընտրական իրավունքԿԸՀ-ն հաստատել է Երևանի ավագանու առաջիկա ընտրությունների միջոցառումների նախապատրաստման ժամանակացույցը

Стало известно имя кандидата от блока “Выход” на пост мэра Еревана 04/07/2017   16:23  |  Избирательное право
Пропорциональный список блока “Выход” на выборах в Совет старейшин Еревана возглавит один из лидеров данной политсилы, депутат Национального собрания Армении, член правления партии “Гражданский договор” Никол Пашинян.
“Примерно через месяц пройдут выборы мэра Еревана. Имею честь сообщить, что на этих выборах я возглавлю список блока “Выход”, то есть выдвигаю свою кандидатуру на пост мэра столицы. Мы с нашей командой участвуем в этих выборах лишь с одной целью: победить и возглавить городскую власть в столице”, – написал на своей странице в соцсети Facebook Никол Пашинян.
Согласно закону, мэра Еревана избирает Совет старейшин. Он формируется по партийному принципу на основе общегородских выборов, проводимых по пропорциональной системе голосования. Очередные выборы в Совет старейшин пройдут 14 мая 2017 года.
Напомним, накануне правящая Республиканская партия Армении назвала  имя своего кандидата на пост мэра Еревана. пропорциональный список правящей РПА на выборах в Совет старейшин Еревана  возглавит действующий мэр армянской столицы Тарон Маргарян.