Բացահայտվել է Մալաթիա վարչական շրջանում տեղի ունեցած միջադեպը (Լուսանկար) 04/01/2017   10:42  |  Քրեական խրոնիկոն
Ոստիկանության լրատվական ծառայությունը հաղորդագրություն է տարածել՝ նախօրեին՝ ուշ երեկոյան, Մալաթիա վարչական շրջանում տեղի ունեցած միջադեպի առնչությամբ:
Մարտի 31-ին՝ ժամը 23.15-ին, ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության օպերատիվ կառավարման կենտրոնից ոստիկանության Մալաթիայի բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ իրենց է զանգահարել ԱԺ պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը և հայտնել, որ Սվաճյան և Անդրանիկի փողոցների խաչմերուկում իրենց վստահված անձանց վրա զինված հարձակում է տեղի ունեցել և գողացել են դրոշները:
Ապրիլի 1-ին՝ ժամը 1:00-ին, 1992 թ. ծնված Հայկ Ս.-ն հաղորդում է տվել, որ մարտի 31-ին՝ ժամը 22.50-ին, Անդրանիկի և Սվաճյան փողոցների խաչմերուկի մոտ, վիճաբանության ժամանակ, անհայտ անձը հարվածել է իրեն՝ պատճառելով վնասվածքներ, ինչպես նաև հանել է ատրճանակը և ուղղել իր վրա, սակայն վնասազերծվել է 1994 թ. ծնված Գառնիկ Վ.-ի կողմից:
Ահազանգը ստանալուն պես դեպքի վայր են մեկնել ոստիկանության ծառայողներ՝ ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության պետ, ոստիկանության գնդապետ Սարգիս Մարտիրոսյանի գլխավորությամբ: Կատարվել են անհետաձգելի մի շարք միջոցառումներ և կարճ ժամանակ անց ոստիկանության ծառայողները պարզել են հանցագործությունը կատարողի ինքնությունը, ով հանդիսանում է 1977 թ. ծնված Արթուր Ա.:
Հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով:
Արթուր Ա.-ն ձերբակալված է:
Ատրճանակը ոստիկանություն է ներկայացվել Ն. Փաշինյանի կողմից:
Նշանակվել են համապատասխան փորձաքննություններ:
Զինված հարձակում Մալաթիայում
Ավելի վաղ «Փաստինֆո»-ն տեղեկացրել էր, որ Հարավ-Արեւմտյան թաղամասում զինված հարձակում է տեղի ունեցել «Ելք» դաշինքի վստահված անձանց վրա: Ն.Փաշինյանի ներկայացմամբ` զինված հարձակման հետևանքով իրենց վստահված անձինք ստացել են վնասվածքներ:
09:18 31/03/2017  |  ՄամուլՀՀԿ-ի հետ կոալիցիա կազմելուն դեմ դաշինքներից մի քանիսը «ընդհատակյա» բանակցություններ են վարում. «Իրատես de facto»
12:40 25/03/2017  |  Ընտրական իրավունքՈստիկանությունում հետաքննություն է կատարվում ՕՐՕ դաշինքի շտապի աշխատակցին ատրճանակով սպառնալու դեպքով
09:03 22/03/2017  |  ՄամուլՀակամարտություն թիվ 2 ընտրատարածքում՝ «Ծառուկյան դաշինքի» ռեյտինգային թեկնածուների միջև. «Հրապարակ»
09:05 21/03/2017Հերթական նախընտրական զինված միջադեպն է գրանցվել. «Ժողովուրդ»
09:55 18/03/2017  |  ՄամուլՕրենքը չպիտի հաշվի առնի՝ մարդիկ հաշտվել են, թե չէ. «Առավոտ»
09:33 18/03/2017  |  ՄամուլԱրարատում ՀՀԿ-ԲՀԿ հակամարտությունը նոր թափ է հավաքում.  «Հրապարակ»
11:59 17/03/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՈստիկանությունը՝ պատգամավորի թեկնածու Վահան Կարապետյանի ծեծվելու մասին
09:29 17/03/2017  |  ՄամուլԴաժան ծեծի է ենթարկվել «Ծառուկյան» դաշինքի թեկնածու «Չերիի Վահանը». «Ժամանակ»

Полиция Армении раскрыла инцидент в ереванском районе Малатия(фото) 04/01/2017   11:15  |  Криминальная хроника
Полиция Армении распространила заявление по поводу произошедшего накануне вечером инцидента в ереванском районе Малатия.
Как сообщает пресс-служба Полиции Армении, сигнал об инциденте поступил в полицейский отдел 31-го марта в 23:15. Звонил депутат парламента Армении Никол Пашинян, который сообщил, что на пересечении улиц Свачяна и Андраника  доверенное лицо из их команды подверглось вооруженному нападению. Кроме того, по его словам, были похищены флаги.
“1-го апреля в час ночи Айк М.(1992 года рождения) подал заявление, согласно которому 31-го марта, в 22:50 возле перекрестка вышеупомянутых улиц неизвестный во время ссоры ударил его, причинив ему увечья, а также достал пистолет и направил его на него, однако был обезврежен Гарником В.(1994 г.р.). Сразу после получения сигнала на место происшествия выехали сотрудники полиции во главе с начальником Управления Полиции по городу Ереван Саркисом Мартиросяном. Проведены ряд неотложных мероприятий, и спустя короткое время полицейские установили личность человека, совершившего преступление. Им оказался Артур А., 1977 г.р.”,  - отмечается в сообщении.
Возбуждено уголовное дело по признакам части 2 статьи 258(Хулиганство, сопровождающееся применением насилия к личности или с угрозой его применения) УК РА. Артур А. задержан. Пистолет передал Полиции Н. Пашинян. Назначены соответствующие экспертизы. Ведется следствие.
Напомним, ранее лидер предвыборного блока "Выход" Никол Пашинян заявил, что их доверенные лица получили увечья в результате вооруженного инцидента в Юго-Западном массиве в Ереване.