Հրամանագիր սահմանադրական բարեփոխումների գործընթացի կազմակերպման մասին 03/31/2017   12:24  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 31-ին ստորագրել է հրամանագիր՝ սահմանադրական բարեփոխումների գործընթացի կազմակերպման մասին։
Համաձայն հրամանագրի՝ ստեղծվել է ԼՂՀ Նախագահին առընթեր սահմանադրական բարեփոխումների համակարգման խորհուրդ¸ հաստատվել են խորհրդի անհատական կազմը¸ գործունեության կարգը¸ Արցախի Սահմանադրությամբ անվանականորեն սահմանված եւ ընդունման կամ փոփոխման ենթակա օրենքների ցանկը։
Համակարգման խորհրդի նախագահ է նշանակվել Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Մարատ Մուսայելյանը:
13:44 29/03/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի Նախագահն ընդլայնված խորհրդակցություն է անցկացրել՝ սահմանադրական բարեփոխումների իրականացման գործընթացի վերաբերյալ

Президент Арцаха подписал указ об организации процесса конституционных реформ 03/31/2017   12:26  |  Конституционные реформы
Президент Республики Арцах Бако Саакян 31 марта подписал указ об организации процесса конституционных реформ. Об этом сообщает пресс-служба главы Арцаха.
Согласно указу, при президенте создан Координационный совет по конституционным реформам, утвержден состав совета, порядок его деятельности, список законов, утвержденных Конституцией Арцаха и подлежащих принятию или изменению.
Председателем Координационного совета назначен руководитель аппарата президента Республики Арцах Марат Мусаелян.
14:05 29/03/2017  |  Лента новостейПрезидент Арцаха провел расширенное совещание, посвященное процессу реализации конституционных реформ
13:33 10/03/2017  |  Конституционные реформыВступили в силу некоторые положения новой Конституции Арцаха