Ուժի մեջ են մտել նոր Սահմանադրության որոշ գլուխներ 03/10/2017   13:21  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ազգային ժողովի կայքում տեղադրվել է փետրվարի 28-ին «ԼՂՀ պաշտոնական տեղեկագրում» հրապարակված Արցախի Հանրապետության Սահմանադրության տեքստը: Հիշեցնենք, որ  փետրվարի 20-ին կայացած հանրաքվեի արդյունքներով Արցախի Հանրապետության նոր Սահմանադրության նախագիծը գերակշիռ մեծամասնությամբ հավանության է արժանացել հանրապետության քաղաքացիների կողմից:
Համաձայն Արցախի Հանրապետության նոր Սահմանադրության 166-րդ հոդվածի 1-ին մասի՝ «Սահմանադրության 1-3-րդ և 12-րդ գլուխները ուժի մեջ են մտնում «Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պաշտոնական տեղեկագրում» հրապա­րակվելու օրվան հաջորդող տասներորդ օրը»:
Արցախի հանրապետության ԱԺ-ի տեղեկացմամբ՝ 2017թ. մարտի 10-ից Արցախի Հանրապետության տարածքում գործում են նոր Սահմանադրության վերոնշյալ գլուխների դրույթները:

Вступили в силу некоторые положения новой Конституции Арцаха 03/10/2017   13:33  |  Конституционные реформы
На сайте Национального собрания Арцаха размещен текст опубликованной 28-го февраля в "Официальных ведомостях НКР" новой Конституции Республики Арцах.
Пресс-служба парламента Арцаха напоминает, что по итогам состоявшегося 20-го февраля референдума проект новой Конституции Республики Арцах подавляющим большинством был одобрен гражданами республики.
Согласно главе 1 статьи 166 новой Конституции Республики Арцах, «главы 1-3 и 12 Конституции вступают в силу на десятый день после опубликования в "Официальных ведомостях Нагорно-Карабахской Республики"».
С 10-го марта 2017 года на территории Республики Арцах действуют положения вышеуказанных глав новой Конституции.