Վարչապետն ընդունել է «Associated Television International» ընկերության նախագահին 02/28/2017   14:18  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ընդունել է «Associated Television International» ընկերության նախագահ Դեյվիդ ՄըՔենզիին: Այսմմասին հայտնում է Կառավարության լրատվական ծառայությունը:
Հանդիպմանը քննարկվել են Հայաստանի միջազգային ճանաչելիության բարձրացմանը, զբոսաշրջային հնարավորությունների ներկայացմանը և տուրիզմի խթանմանը վերաբերող հարցեր:
Դեյվիդ ՄըՔենզին նշել է, որ ընկերությունը պատրաստվում է փաստագրական ֆիլմ նկարահանել Հայաստանի մասին, որի նպատակն է Հայաստանը որպես առաջին քրիստոնյա երկիր ավելի ճանաչելի դարձնել աշխարհին, ներկայացնել հայ ժողովրդին, պատմությունը,  մշակույթը և մեծացնել զբոսաշրջիկների հետաքրքրությունը մեր երկրի նկատմամբ:
Վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել նախաձեռնության համար՝ նշելով, որ կառավարությունը կարևորում է Հայաստանի զբոսաշրջության գրավչության բարձրացմանն ուղղված քայլերը և պատրաստ է քննարկել այդ նպատակին ուղղված առաջարկությունները:

Associated Television International собирается снять фильм об Армении – первой христианской стране 02/28/2017   15:47  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Карен Карапетян сегодня принял президента компании «Associated Television International» Дэвида МакКензи.
Как сообщает пресс-служба армянского правительства, в ходе встречи обсуждались вопросы повышения узнаваемости Армении в мире, представления туристических возможностей республики и стимулирования туризма.
Дэвид МакКензи отметил, что их компания собирается снять документальный фильм об Армении, целью которого является повышение в мире узнаваемости Армении как первой христианской страны. По его словам, в фильме планируется представить культуру, историю, традиции армянского народа, что будет способствовать повышению интереса туристов к Армении.
Премьер Карен Карапетян поблагодарил за инициативу, отметив, что правительство придает важное значение шагам по повышению туристической привлекательности Армении и готово обсудить предложения в данном направлении.