Գումարը վերցրել է, իսկ հեռախոսները չի փոխանցել (տեսանյութ) 02/02/2017   15:10  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով միջոցներ են ձեռնարկվում՝ պարզելու քաղաքացուց  խաբեությամբ խոշոր չափերով գումար հափշտակած անձանց ինքնությունը։
Ինչպես հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, 2016թ. դեկտեմբերի 30-ին քաղաքացուց  հաղորդում է ստացվել առ այն, որ դեկտեմբերի 21-ին մի տղամարդ 3 հատ «iphone 7» մոդելի բջջային հեռախոս իրեն վաճառելու պատրվակով, Երևան քաղաքի Աբովյան փողոցում մեկ այլ անձի միջոցով վերցրել է  750.000 ՀՀ դրամ գումար, սակայն հեռախոսները չի փոխանցել։
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 178-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետի հատկանիշներով, որով նախաքննությունն իրականացվել է ՀՀ ՔԿ Երևան քաղաքի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում:
Նախաքննության ընթացքում ստացվել են դեպքի վայրում առկա տեսանկարահանող սարքերի՝ տվյալ օրվա տեսագրությունները, ենթարկվել զննության։ Տեսագրության մեջ երևում է, թե ինչպես է մի տղամարդ՝ ջինսե տաբատով, կարճ սանրվածքով, մոտենում տաղավարին, վերցնում գումարը և հեռանում:
Քրեական գործով բազմակողմանի, օբյեկտիվ և լրիվ քննություն ապահովելու նպատակով միջոցներ են ձեռնարկվում՝ տեսանյութում պատկերված անձին  հայտնաբերելու ուղղությամբ։
Խնդրում ենք տեսանյութում պատկերված տղամարդուն ներկայանալ վարույթն իրականացնող մարմնին, կամ ովքեր ճանաչում են նրան, որևէ տեղեկություն ունեն նրա ինքնության կամ գտնվելու վայրի  մասին, հայտնեն ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժին:
13:27 17/01/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԳումար փոխանակելու ժամանակ կինը տղամարդուց խաբեությամբ վերցրել է հավելյալ 100 ԱՄՆ դոլար
13:04 23/12/2016  |  Քրեական խրոնիկոնՏարադրամի փոխանակման կետի աշխատակցուհուց 7 մլն դրամի հափշտակությունը բացահայտվեց
11:54 30/01/2016  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԻրավաբանական օգնություն ցուցաբերելու պատրվակներով քաղաքացուց հափշտակել է զգալի չափերի հասնող գումար
11:20 19/12/2015  |  Քրեական խրոնիկոնՆերկայացել է որպես քաղաքապետարանի աշխատակից և գումար հափշտակել
16:55 13/11/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԼրագրող ներկայացած օտարերկրացին Երևանի բնակչուհուց գումար է հափշտակել

Ни телефона, ни денег: в Ереване мошенники обманом похитили у мужчины 750 тысяч драмов (ВИДЕО) 02/02/2017   17:19  |  Криминальная хроника
В рамках уголовного дела, расследуемого в следственном отделе по административным районам Кентрон и Норк-Мараш следственного управления СК Армении по городу Ереван, предпринимаются меры для установления личностей лиц, обманом похитивших у гражданина крупную сумму денег.
Как сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении, 30-го декабря 2016 года от гражданина поступил сигнал о том, что 21-го декабря некий мужчина под предлогом продажи ему трех сотовых телефонов модели iPhone 7, на улице Абовяна взял у него через другого человека 750 тысяч драмов, однако телефоны не передал.
По данному факту было возбуждено уголовное дело по признакам пункта 2 части 2 статьи 178- (Мошенничество, совершенное в крупных размерах) Уголовного кодекса РА. Производство предварительного следствия по делу осуществлял следственный отдел СК РА по административным районам Кентрон и Норк-Мараш.
В ходе предварительного следствия были получены записи установленных на месте инцидента видеокамер, сделанные в этот день, на которых видно, как мужчина с короткой стрижкой и в джинсовых брюках подходит к павильону,  берет деньги и уходит.
Предпринимаются меры для обеспечения всестороннего, объективного и полного расследования, а также для обнаружения человека, запечатленного на видеозаписи.
“Просим запечатленного на видеозаписи мужчину явиться в орган, осуществляющий производство, а тех, кто знают его или располагают какой-либо информацией о нем или месте его нахождения, - сообщить об этом в следственный отдел по административным районам Кентрон и Норк-Мараш следственного управления Следственного комитета РА по городу Ереван", - отмечается в сообщении.
14:22 01/08/2013  |  Международные новостиМошенники продавали соль под видом смартфонов в московском метро. Один из задержанных -уроженец Армении
13:32 24/12/2012  |  Криминальная хроникаСуд приговорил к 5 годам лишения свободы за хищение 6 376 000 долларов