Զինծառայողը մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել 01/16/2017   15:13  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հունվարի 16-ին՝ ժամը 12:35-ի սահմաններում, ՊԲ հարավարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, դեռևս չպարզված հանգամանքներում, մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել պայմանագրային զինծառայող, Հադրութի շրջանի բնակիչ Արայիկ Իգորի Սարգսյանը (ծնված 1995թ.): Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր ցավակցությունը հայտնում մահացած զինծառայողի ընտանիքի անդամներին ու հարազատներին:
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ այսօր հայտնի դարձավ մեկ այլ զինծառայողի մահվան մասին. զինվորական հոսպիտալուոմ մահացել է դեկտեմբերի 30-ին  N զորամասի պահպանության շրջանի մարտական դիրքի ուղղությամբ հակառակորդի կողմից արձակած կրակոցի հետևանքով` ձախ այտի, պարանոցի վերին երրորդականի հետին մակերեսի հրազենային վիրավորում ստացած պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Գարիկ Արտաշեսի Վարդանյանը: Վերջինս գտնվու մէր կոմայի մեջ։

Военнослужащий-контрактник погиб в Карабахе при пока не выясненных обстоятельствах 01/16/2017   15:39  |  Чрезвычайное просшествие
Военнослужащий Армии обороны НКР погиб при пока не выясненных обстоятельствах в одной из воинских частей, сообщает пресс-служба Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
16-го января, в районе 12:35 на оборонительном участке одной из воинских частей Армии обороны, дислоцированных на юго-восточном направлении, при пока не выясненных обстоятельствах смертельное огнестрельное ранение получил военнослужащий-контрактник, житель Гадрутского района Араик Игоревич Саркисян(1995 года рождения)”, - говорится в сообщении.