Հակառակորդը հրադադարն առավել ինտենսիվ խախտել է Ակնայի ուղղությամբ 12/29/2016   09:53  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Դեկտեմբերի 28-ի լույս 29-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի տարբեր ուղղություններով հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 40 անգամ, որի ընթացքում հրաձգային զենքերից արձակել է ավելի քան 750 կրակոց: Առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել շփման գոտու արևելյան /Ակնա/ ուղղությամբ: Այս մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները պատասխան գործողությունների չեն դիմել: Իրավիճակը լրիվությամբ գտնվում է հայկական ուժերի զգոն վերահսկողության ներքո:
10:08 25/12/2016  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՀակառակորդը շարունակել է խախտել հրադադարը. արձակվել է 400 կրակոց
10:15 21/12/2016  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՇփման գծի գրեթե բոլոր ուղղություններով արձանագրվել է հրադադարի ռեժիմի խախտման աճ

Азербайджан нарушил режим перемирия около 40 раз – Минобороны НКР 12/29/2016   09:57  |  Карабахский конфликт
В ночь на 29-е декабря на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня порядка 40 раз, сообщает пресс-служба Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
За указанный период противник из стрелкового оружия различных калибров произвел по армянским позициям более 750 выстрелов.
Наиболее интенсивные нарушения зафиксированы на восточном(Акна)направлении линии соприкосновения.
“Передовые подразделения Армии обороны НКР не прибегли к ответным действиям. Ситуация полностью находится под бдительным контролем армянских сил ”, – отмечается в сообщении.