Հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է մոտ 30 անգամ 12/24/2016   10:28  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Դեկտեմբերի 23-ի լույս 24-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է մոտ 30 անգամ՝ հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակելով շուրջ 350 կրակոց: Առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել ‹‹СВД›› և ‹‹Իստիգլալ›› տիպի դիպուկահար հրացաններից /94 կրակոց/: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և շարունակել վստահորեն իրականացնել իրենց պահպանության ներքո գտնվող մարտական դիրքերի պաշտպանությունը:
10:15 21/12/2016  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՇփման գծի գրեթե բոլոր ուղղություններով արձանագրվել է հրադադարի ռեժիմի խախտման աճ

ВС Азербайджана ночью стреляли по армянским позициям из снайперских винтовок – Минобороны НКР 12/24/2016 10:33 | Карабахский конфликт
В ночь на 24-е декабря на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня около 30 раз, сообщает пресс-служба Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
За указанный период противник из стрелкового оружия различных калибров произвел по армянским позициям около 350 выстрелов.
Наиболее интенсивные нарушения зарегистрированы из снайперских винтовок “Истиглал” и СВД (94 выстрела).
“Передовые подразделения Армии обороны НКР воздерживались от ответных действий, продолжая уверенно осуществлять надежную оборону боевых позиций”, – отмечается в сообщении.