Կարեւոր նշանակություն ունի էներգետիկ անվտանգության ու անկախության մակարդակի բարձրացումը. Վարչապետ 12/23/2016   11:51  |  ԼՐԱՀՈՍ
Կայուն տնտեսական զարգացման ուղին բռնած մեր հանրապետության համար կարևոր նշանակություն ունի էներգետիկ ոլորտի արդիականացումն ու զարգացումը,- ասել է ՀՀ Վարչապետ Կարեն Կարապետյանը շնորհավորելով Էներգետիկի օրվա առթիվ։
Շնորհավորական ուղերձում ասվում է.
Հարգելի էներգետիկներ,
Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից ջերմորեն  շնորհավորում եմ ձեզ  մասնագիտական տոնի առթիվ:
Կայուն տնտեսական զարգացման ուղին բռնած մեր հանրապետության համար կարևոր նշանակություն ունի էներգետիկ ոլորտի արդիականացումն ու զարգացումը, երկրի էներգետիկ անվտանգության ու անկախության մակարդակի բարձրացումը: Այդ ծրագրերի ու աշխատանքների հետևում կանգնած են նվիրյալներ, ովքեր արժանապատվորեն շարունակում են իրենց նախորդների գործն ու ավանդույթները:
Հայաստանի էներգետիկներն աշխատում են շուրջօրյա և այդ  աշխատանքի շնորհիվ է,  որ այսօր Հայաստանի բոլոր անկյուններում՝ յուրաքանչյուրի տանը և ընտանիքում կա լույս ու ջերմություն:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ ձեզ մասնագիտական տոնի առթիվ, մաղթում եմ անսպառ եռանդ ու նոր հաջողություններ ձեր դժվարին և պատասխանատու գործում:
20:37 24/05/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետը խոստացել է ԿԲ-ի հետ քննարկել կարկտահարությունից տուժած գյուղացիական տնտեսությունների վարկերի մարման հետաձգման հարցը (Լուսանկարներ)
19:56 24/05/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՀովիկ Աբրահամյանը ներկա է գտնվել «Նորագույն տեխնոլոգիաների օգտագործումն ինժեներական մասնագիտացումներում» խորագրով ծրագրի մրցանակաբաշխությանը
18:33 22/01/2015  |  ԼՐԱՀՈՍԻսպանական «Գլոբալ Դեզառոլոս և Ինժեներիա» ընկերությունը և ՀՀ գյուղատնտեսության նախարարությունը փոխըմբռնման հուշագիր կստորագրեն
20:38 05/11/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՀովիկ Աբրահամյանը չի կրկնի Տիգրան Սարգսյանի ճակատագիրը
19:10 04/11/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՍևծովյան առևտրի և զարգացման բանկը պատրաստ է աջակցել ՀՀ կառավարությանը
19:23 27/10/2014  |  ԼՐԱՀՈՍԿառավարությունում տեղի է ունեցել կաթնամթերքի արտադրության ոլորտի զարգացմանը նվիրված խորհրդակցություն
21:35 06/10/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՎարչապետը հանձնարարել է մշակել օրինագիծ, համաձայն որի գույքագրման պահանջը կերկարաձգվի մինչև 2015 թվականի փետրվարի 1-ը
21:31 05/10/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՀովիկ Աբրահամյան. Հայ ժողովուրդը միշտ էլ բարձր է գնահատել ուսուցչի նվիրյալ գործունեությունը
19:50 24/09/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՀավանության են արժանացել «Տեսչական մարմինների մասին» օրինագիծը և Հայաստանում տեսչական համակարգի օպտիմալացման հայեցակարգը

Модернизация и развитие сферы энергетики важны для избравшей путь стабильного экономического развития Армении - премьер 12/23/2016 13:47 | Лента новостей
Модернизация и развитие сферы энергетики важны для избравшей путь стабильного экономического развития Армении, говорит в поздравительном послании премьер-министра страны Карена Карапетяна энергетикам.
Премьер-министр Армении Карен Карапетян поздравил энергетиков с профессиональным праздником. Текст поздравительного послания приводит пресс-служба армянского правительства:
Уважаемые энергетики, от имени правительства Республики Армения и от себя лично горячо поздравляю вас с профессиональным праздником. Для нашей республики, избравшей путь стабильного экономического развития, важны модернизация и развитие сферы энергетики, повышение энергетической безопасности и независимости страны. За этими программами и работами стоят преданные люди, которые достойно продолжают дело и традиции своих предшественников”, - заявил глава армянского правительства.
Он отметил, что энергетики Армении работают круглосуточно, и именно благодаря этой работе сегодня во всех уголках Армении – в каждом доме и в каждой семье – есть свет и тепло.
“Еще раз поздравляю вас с профессиональным праздником, желаю неиссякаемой энергии и новых успехов в вашем трудном и ответственном деле”, - отмечается в поздравительном послании.