Շփման գծի գրեթե բոլոր ուղղություններով արձանագրվել է հրադադարի ռեժիմի խախտման աճ 12/21/2016   10:15  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Դեկտեմբերի 20-ի լույս 21-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի գրեթե բոլոր ուղղություններով, բացառությամբ հյուսիսային /Գյուլիստան/ հատվածի, արձանագրվել է հրադադարի ռեժիմի խախտման աճ: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, այդ թվում գնդացիրներից, ‹‹УТЕС›› տիպի զենքերից և դիպուկահար հրացաններից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան  40 անգամ՝ հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակելով շուրջ  1000 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները կանխարգելիչ գործողությունների են դիմել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում և վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Минобороны НКР сообщает о росте числа нарушений режима перемирия со стороны Азербайджана 12/21/2016   10:39  |  Карабахский конфликт
В ночь на 21-е декабря на почти всех направлениях линии соприкосновения  карабахских и азербайджанских войск, за исключением северного участка(Гюлистан) был зафиксирован рост числа нарушений режима перемирия, сообщает пресс-служба Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
Согласно информации, ВС Азербайджана нарушили режим перемирия более 40 раз.Противник произвел по армянским позициям около 1000 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров, в том числе снайперских винтовок, а также пулеметов "УТЕС".
"Передовые подразделения Армии обороны НКР прибегали к превентивным действиям лишь в случае крайней необходимости, уверенно выполняя поставленную перед ними боевую задачу”, - отмечается в сообщении.