Ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ‹‹CBD›› և ‹‹Իստիգլալ›› տիպի դիպուկահար հրացաններ 12/13/2016   10:11  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Դեկտեմբերի 12-ի լույս 13-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը  խախտել է ավելի քան 60 անգամ, որի ընթացքում արձակել է շուրջ 900 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել հարավային /Հադրութ/ և արևելյան /Մարտունի/ պաշտպանական ուղղություններում, որտեղ ադրբեջանական զինուժը, բացի ինքնաձիգերից և գնդացիրներից, կիրառել է նաև ‹‹CBD›› և ‹‹Իստիգլալ›› տիպի դիպուկահար հրացաններ /93 կրակոց/:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները հիմնականում ձեռնպահ են մնացել հակառակորդի կողմից իրականացված անարդյունք կրակոցներին պատասխանելուց և շարունակել վստահորեն ապահովել իրենց պահպանության ներքո գտնվող մարտական դիրքերի պաշտպանությունը:
Ինչ վերաբերում է հայկական երկու անօդաչու թռչող սարք /ԱԹՍ/ խոցելու մասին ադրբեջանական ագիտպրոպի կողմից երեկ տարածված տեղեկությանը, ապա դա ոչ այլ ինչ է, քան իրականությանը չհամապատասխանող շարքային քարոզչություն:

Азербайджанские ВС ночью стреляли по армянским позициям из снайперских винтовок - Минобороны НКР 12/13/2016   10:34  |  Карабахский конфликт
В ночь на 13-е декабря ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня на линии соприкосновения с ВС НКР более 60 раз, сообщает пресс-служба Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
За указанный период противник из стрелкового оружия различных калибров произвел по армянским позициям около 900 выстрелов.
Наиболее интенсивные нарушения режима перемирия зарегистрированы в южном (Гадрут) и восточном (Мартуни) направлениях линии соприкосновения, где ВС Азербайджана применили также снайперские винтовки “Истиглал” и СВД (93 выстрела).
В Минобороны НКР отметили, что передовые подразделения Армии обороны НКР в основном воздерживались от ответных действий на безрезультатные выстрелы противника, продолжая уверенно осуществлять надежную оборону боевых позиций.
“Что же касается распространенной накануне, 12 декабря, азербайджанским агитпропом информации якобы о 2 сбитых армянских беспилотных летательных аппаратах (БПЛА), то это - не что иное, как очередной заурядный пропагандистский вброс, не соответствующий действительности”, – говорится в сообщении.
10:24 01/12/2016  |  Карабахский конфликтМинобороны НКР: Армия обороны пресекла наступательную активность ВС Азербайджана