Երևանի հասարակական տրանսպորտը կենթարկվի արմատական փոփոխությունների. «Հայկական Ժամանակ» 11/04/2016   09:12  |  Մամուլ
«Հայկական Ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ Երևանի հասարակական տրանսպորտը, ամենայն հավանականությամբ, կենթարկվի արմատական փոփոխությունների։ Երևանի փողոցներից կվերանան «գազելները» և դրանց կփոխարինեն մեծ, միջին և փոքր ավտոբուսները։
Իսկ տրանսպորտի ամբողջ կառավարումը կիրականացնի մեկ օպերատոր։ Armtimes.com–ի թղթակցի հետ զրույցում այսպես Է նկարագրել հասարակական տրանսպորտի սպասվող ապագան Երևանի փոխքաղաքապետ Վահե Նիկոյանը։
Այդ փոփոխությունները իրականացնելու համար խորհրդատու գտնելու նպատակով հայտարարվել էր մրցույթ, որի հաղթողն արդեն հայտնի Է։ Փոխքաղաքապետը չի նշել, թե որ ընկերությունն է տրամադրելու այդ խորհրդատվությունը, պարզաբանելով որ խորհրդատուին կբացահայտեն մրցույթի արդյունքները վերջնական ամփոփելուց և պայմանագիրը կնքելուց հետո։ Ըստ փոխքաղաքապետի մոտավոր հաշվարկների նշված փոփոխություններն իրականացնեի համար կարող Է պահանջվել 80– 100 միլիոն դոլար»,–գրում է թերթը։

Сфера общественного транспорта Еревана претерпит коренные изменения – газета “Айкакан Жаманак” 11/04/2016   12:29  |  Пресса
Сфера общественного транспорта Еревана, по всей вероятности, претерпит коренные изменения, пишет газета “Айкакан Жаманак” со ссылкой на имеющиеся у нее сведения.
По данным издания, что с ереванских улиц исчезнут "ГАЗели", и им на смену придут большие, средние и маленькие автобусы, а весь процесс управления транспортом будет передан в ведение единому оператору.
Так описал будущее общественного транспорта в беседе с корреспондентом Armtimes.com вице-мэр Еревана Ваге Никоян.
Для реализации задуманного объявлен конкурс, победитель которого уже известен.
Ваге Никоян не указал компанию, которая будет предоставлять консультации, пояснив, что эта информация будет обнародована после окончательного подведения итогов конкурса и заключения договора.
“По словам вице-мэра, по приблизительным подсчетам, для реализации вышеуказанных изменений может потребоваться 80-100 млн. долларов”, - пишет издание.