Մի շարք պետական հիմնարկներ լուծարվեցին 11/03/2016   13:21  |  ԼՐԱՀՈՍ
Կառավարության ընդունած որոշումներով մի շարք պետական հիմնարկներ լուծարվեցին: ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարար Արմեն Երիցյանը զեկուցեց, որ լուծարվում է ԱԻՆ «Արտակարգ իրավիճակների բնագավառում ծրագրերի իրականացման գրասենյակ» պետական հիմնարկը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` արձագանքելով՝ որոշմանը, վարչապետը նշեց. «Ինձ շատ դուր է գալիս այս որոշումը»:
Մյուս որոշումներով դարարեցվեցին ՀՀ մշակույթի նախարարության «Մշակութային ծրագրերի իրականացման գրասենյակ» պետական հիմնարկի, «Սպորտի և երիտասարդական ծրագրերի իրականացման գրասենյակ» պետական հիմնարկի գործունեությունը:
Մասնավորապես, Սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարար Հրաչյա Ռոստոմյանն ասաց, որ նշված հիմնարկի լուծարմամբ կտնտեսվի 61 միլիոն դրամ: Մեկ այլ որոշմամբ լուծարվեց նաև էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարարության Ջրային տնտեսության պետական կոﬕտեի «Արփա-Սևան թունելի վերականգնման ծրագրերի իրականացման գրասենյակը»:

Правительство Армении расформировало ряд госучреждений 11/03/2016   17:24  |  Лента новостей
Глава МЧС Армении Армен Ерицян доложил о роспуске госучреждений МЧС “Офис по реализации программ в сфере ЧС”.
Как сообщает “Арменпресс”, премьер-министр Армении Карен Карапетян воспринял этот шаг положительно.
“Мне нравится это решение”,- сказал он в ответ.
Другими решениями была прекращена деятельность ОРП Министерства культа Армении по проведению культурных программ и “Офиса по реализации молодежных и спортивных программ”.
Министр по делам спорта и молодежи Грачья Ростомян заявил, что благодаря этому решению удастся сэкономить 61 млн.драмов.
Еще одним решением расформирован “Офис по реализации программ восстановления тоннеля Арпа- Севан”” Госкомитета водного хозяйства при Министерстве энергетических инфраструктур и природных ресурсов.