Հայտնաբերվել են ապօրինի խաղասրահներ. ԱԱԾ-ում հարուցվել է քրեական գործ 10/25/2016   17:08  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայության կողմից, հանցագործությունների դեմ պայքարի գործառույթի իրականացման շրջանակներում, Երևան քաղաքի Կենտրոն և Արաբկիր վարչական շրջաններում գտնվող հասարակական նշանակության տարածքներում հայտնաբերվել են օրինական գործող կազմակերպությունների քողի ներքո, առանց պետական գրանցման և լիցենզիայի ապօրինի գործունեություն իրականացնող խաղասրահներ: Այս մասին հայտնում է ԱԱԾ Մամուլի կենտրոնը:
Ձեռք բերված նախնական տվյալների համաձայն՝ նշված վայրերում տևական ժամանակ կազմակերպվել են շահումով խաղեր: Կազմակերպիչները հիմնական հաճախորդների հետ նախապես համաձայնեցրել են խաղերի անցկացման օրն ու ժամը, ապահովել մասնակիցների անհրաժեշտ թվաքանակ, այդ թվում՝ թույլ խաղացողներ գտնելու և ներգրավելու միջոցով, ինչպես նաև անհրաժեշտ միջոցներ են ձեռնարկել իրավապահ մարմիններից խաղերի անցկացման փաստը թաքցնելու ուղղությամբ: Բացի այդ, կազմակերպիչները մասնակիցներին ապահովել են խաղի համար անհրաժեշտ պարագաներով, կազմակերպել են նրանց ժամանցը և հյուրասիրությունը, իրականացրել շահումների հաշվառումը և բաշխումը:
ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայության քննչական վարչությունում քննվող քրեական գործերով շահումով խաղերի կազմակերպիչներին մեղադրանք է առաջադրվել ապօրինի ձեռնարկատիրական գործունեություն իրականացնելու համար, որը զուգորդվել է պետությանն առանձնապես խոշոր չափի վնաս պատճառելով (ՀՀ քրեական օրենսգրքի 188 հոդվածի 3-րդ մաս): Ընթանում է նախաքննություն:

СНБ Армении раскрыла подпольные казино в Ереване 10/25/2016 18:27 | Криминальная хроника
Служба национальной безопасности Армении выявила в центре Еревана нелегальные игорные залы, действующие без соответствующей госрегистрации и лицензии под прикрытием работающих на законных основаниях организаций. Об этом во вторник сообщает пресс-центр СНБ.
Как отмечается в сообщении, согласно полученным предварительным данным, в общественных местах в ереванских административных районах Кентрон и Арабкир долгое время организовывались игры с выигрышем.
“Организаторы заблаговременно согласовывали с постоянными клиентами день и время проведения игр, обеспечивали необходимое количество участников, в том числе путем поиска и привлечения слабых игроков, а также принимали необходимые меры для сокрытия от правоохранительных органов факта проведения игр. Кроме того, организаторы обеспечивали участников всеми необходимыми принадлежностями для игр, организовывали их времяпрепровождение и предлагали угощения, производили подсчет и распределение выигрышей”, - отмечается в сообщении.
В рамках расследуемого следственным управлением СНБ уголовного дела организаторам игр с выигрышем предъявлено обвинение в незаконном предпринимательстве, сопряженное с причинением ущерба в особо крупных размерах государству(ч.3 ст. 188 Уголовного кодекса РА). Ведется расследование.