Արմեն Հարությունյանը՝ զինվորական դատախա՞զ 10/13/2016   12:05  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ որպես զինվորական դատախազի հավանական թեկնածու շրջանառվում է Արմեն Հարությունյանի անունը։ Վերջինս ներկայումս ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալն է եւ սպասարկում է հիմնականում մեղադրանքի պաշտպանության ոլորտը։
նախկինում նա երկար տարիներ աշխատել է որպես ՀՀ զինվորական դատախազի տեղակալ, ապա նշանակվել ՊՆ քննչական ծառայության պետ՝ դրա սկզբնավորման պահից, իսկ Քննչական կոմիտեի ձեւավորումից հետո զբաղեցրել ՀՀ ՔԿ նախագահի տեղակալ, զինվորական քննչական գլխավոր վարչության պետի պաշտոնը, իսկ 2015 թականի հունվարին նշանակվել ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալ։
Մամուլում այսօր արդեն տեղեկություններ կար, որ ՀՀ զինվորական դատախազ, ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալ Արտավազդ Հարությունյանը հրաժարականի դիմում է ներկայացրել։ Պաշտոնական աղբյուրները չեն հաստատում շրջանառվող այս լուրը։

Армен Арутюнян может занять пост военного прокурора Армении 10/13/2016   12:32  |  Лента новостей
По сведениям “ФактИнфо”, имя заместителя генерального прокурора Армении Армена Арутюняна муссируется в качестве вероятного кандидата на пост военного прокурора республики.
Армен Арутюнян на протяжении многих лет занимал должность заместителя военного прокурора, а затем был назначен начальником следственной службы Минобороны. После же формирования Следственного комитета Арутюнян стал заместителем председателя СК РА, начальником Главного военного следственного управления.
В 2015 году он был назначен заместителем генпрокурора Армении.
В прессе сегодня муссировались сведения о том, что военный  прокурор Армении, заместитель генпрокурора РА Артавазд Арутюнян подал заявление об отставке.