Նոր սկիզբ` Երեւանի ու Փարիզի համագործակցության համար 10/08/2016   08:52  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի հրավերով հոկտեմբերի 7-ի երեկոյան պաշտոնական այցով Երևան է ժամանել Փարիզի քաղաքապետ Անն Իդալգոն: «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանում Փարիզի գործընկերոջը դիմավորել է Երևանի քաղաքապետը:
Շնորհակալություն հայտնելով հրավերն ընդունելու համար քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը համոզմունք է հայտնել, որ Փարիզի քաղաքապետի այցով նոր սկիզբ կդրվի երկու մայրաքաղաքների արդյունավետ համագործակցության համար:
Անն Իդալգոն էլ իր հերթին նախ շնորհավորել է Երևանի գալիք տոնն ու նշել է, որ Փարիզի կողմից նույնպես կարևորվում է Երևանի հետ համագործակցության ամրապնդումը, ինչի համար երկուստեք առկա է մեծ ներուժ:

Мэр Парижа прибыла в Ереван с официальным визитом 10/08/2016   09:35  |  Лента новостей
Мэр Парижа Анн Идальго  вечером 7-го октября прибыла в Ереван с официальным визитом по приглашению мэра армянской столицы Тарона Маргаряна.
Как сообщает пресс-служба столичной администрации, в международном аэропорту «Звартноц» госпожу Идальго встретил мэр Еревана Тарон Маргарян.
Выразив благодарность за принятие приглашения, градоначальник Еревана выразил уверенность в том, что визит мэра Парижа послужит стимулом для дальнейшего эффективного сотрудничества между двумя столицами.
В свою очередь Анн Идальго поздравила с праздником и отметила, что Париж также придает важность укреплению сотрудничества с Ереваном.