Ամուսնական անհավատարմության հարցի շուրջ վիճաբանությունն ավարտվել է կնոջ սպանությամբ 09/23/2016   12:37  |  Քրեական խրոնիկոն
38-ամյա կնոջ սպանության դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Արմավիրի մարզային քննչական վարչությունում քննվող քրեական գործով  մեղադրանք է առաջադրվել ամուսնուն։
Ինչպես հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, 2016թ. սեպտեմբերի 19-ին շտապ օգնության կայանից ահազանգ է ստացվել առ այն, որ Ակնալիճ-Զարթոնք  ավտոճանապարհին հայտաբերվել է երիտասարդ կնոջ դի։
Անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբը և նշված վայրում հայտնաբերել կնոջ դի՝ բռնության հետքերով, իսկ դիակից մոտ 80 մետր հեռավորության վրա գտնվող «Ֆորդ տրանզիտ» մակնիշի ավտոմեքենայի մեջ մի տղամարդու, ով հայտարարել է, որ տուժածն իր կինն է, և  ինքն է սպանել նրան։
Նախնական քննության տվյալներով՝ ամուսինները Երևանի բնակիչներ են, ովքեր դեպքի օրը հյուր էին գնացել Արարատի մարզ։ Վերադարձի ճանապարհին նրանց միջև սկսվել է վիճաբանություն՝ ամուսնական անհավատարմության հարցի շուրջ, որի ընթացքում ամուսինը բռնություն է կիրառել կնոջ նկատմամբ՝ հարվածներ հասցնելով նրա մարմնի տարբեր հատվածներին, ապա սեղմելով պարանոցը՝ շնչահեղձ արել։
Մահվան վկայականի համաձայն՝ կինը մահացել է մեխանիկական շնչահեղձության հետեւանքով։
Ձեռք բերված ապացույցների հիման վրա ամուսնուն սեպտեմբերի 22-ին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով, և հարցաքննվել դեպքի շուրջ։
Նախաքննությունը շարունակվում է։ Կատարվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքների բազմակողմանի, օբյեկտիվ և լրիվ հետազոտումն ապահովելու ուղղությամբ, նշանակվել են դատաբժշկական և դատակենսաբանական փորձաքննություններ:

В Армении семейная ссора закончилась убийством жены 09/23/2016   14:10  |  Криминальная хроника
В рамках расследуемого следственным управлением Следственного комитета РА по Армавирской области уголовного дела по факту убийства 38-летней женщины, обвинение предъявлено ее мужу, сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
Согласно информации, 19-го сентября из Службы "Скорой помощи" поступил сигнал о том, что на автотрассе Акналич-Зартонк обнаружено тело молодой женщины.
На место немедленно выехала оперативно-следственная группа, которая обнаружила в указанном месте тело женщины со следами насилия, а в автомобиле марки “Ford Transit”, припаркованном на расстоянии примерно 80 метров от тела - мужчину, который заявил, что потерпевшая является его женой, и что он ее убил.
По данным предварительного следствия, супруги, которые проживают в Ереване, в день инцидента отправились в гости в Араратскую область. На обратном пути между ними возникла ссора из-за супружеской неверности, во время которой мужчина применил насилие в отношении жены, нанеся ей удары по различным частям тела, а затем задушил ее.
Согласно свидетельству о смерти, женщина скончалась в результате механической асфиксии.
На основе добытых доказательств мужу женщины 22-го сентября было предъявлено обвинение по части 1 статьи 104 (убийство) Уголовного кодекса Армении. Он был допрошен по поводу случившегося.
Предварительное следствие продолжается. Проводятся необходимые следственные действия для обеспечения всестороннего, объективного и полного исследования всех обстоятельств дела, назначены судебно-медицинская и судебно-биологическая экспертизы.