Աշոտ Մանուկյանն էներգետիկայի ոլորտի զարգացումը տեսնում է երեք ռազմավարական ուղղություններով 09/22/2016   12:36  |  Քաղաքական
ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նորանշանակ նախարար Աշոտ Մանուկյանը ոլորտի զարգացման համար նախանշել է երեք ռազմավարական խնդիր, որոնք պետք է իրականացնի գործունեության ընթացքում: Կառավարության նիստի մեկնարկից առաջ լրագրողների հետ զրույցում Մանուկյանը նշեց, որ առաջին ռազմավարական խնդիրն իր համար ատոմակայանի արդիականացման ծրագիրն է, որը մեկնարկել է սեպտեմբերի քսանին: «Երկրորդ խնդիրն ընդերքի համալիր հետազոտությունն է, երրորդն` ավելի արդիական և ժամանակակից արտադրող հզորությունների գործարկումը»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` ասաց Մանուկյանը:
Նորանշանակ նախարարն ընդգծեց նաև, որ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարարությունում կադրային որևէ փոփոխություններ այս պահին չի իրականացնելու:

Новый глава Минэнерго Армении наметил три стратегические задачи развития энергетической сферы 09/22/2016 13:03 | Лента новостей
Новоназначенный министр энергетики и природных ресурсов Армении Ашот Манукян обозначил три стратегические задачи развития сферы, которые планирует выполнить в ходе своей деятельности на новом посту.
Манукян в беседе с журналистами отметил, что первоочередной задачей для него является реализация программы модернизации Армянской атомной электростанции, которая стартовала с 20 сентября.
“Вторая задача – комплексное исследование недр. И третье – наращивание производственных мощностей”, - приводит слова Манукяна “Арменпресс”.
Новый глава Минэнерго Армении также подчеркнул, что кадровых перестановок в возглавляемом им ведомстве на данном этапе не планируется проводить.