Էջմիածնում կրակել են քաղաքապետի ուղղությամբ. մրցակիցը ծեծված հայտնվել է հիվանդանոցում 09/17/2016   10:39  |  Քրեական խրոնիկոն
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով` լարված իրավիճակ է Էջմիածնում. նախօրեին կրակել են գործող քաղաքապետ Կարեն Գրիգորյանի մեքենայի ուղղությամբ, ծեծել մրցակից թեկնածուին:
Դեպքը տեղի է ունեցել ուշ երեկոյան` ժամը 23։00-ի սահմաններում, երբ Էջմիածնի գործող քաղաքապետ Կարեն Գրիգորյանն իր ավտոմեքենայով Երևանից վերադառնալիս է եղել Էջմիածին, Զվարթնոցի ճանապարհի մոտակայքում Վազ 2106 մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդը դուրս է եկել հանդիպակաց երթևեկելի գոտի, որից հետո ավտոմեքենայի միջից կրակոցներ են հնչել Կ. Գրիգորյանի ավտոմեքենայի ուղղությամբ։
Բարեբախտաբար զոհեր չկան: Փոխարենը հիվանդանոցում է հայտնվել մրցակից թեկնածուն` ծեծված: Վերջինիս վիճակը ծանր է, սակայն կյանքին վտանգ չի սպառնում:
Նշենք, որ այստեղ քաղաքապետի պաշտոնի համար թեժ պայքար է ընթանում գործող քաղաքապետ Կարեն Գրիգորյանի եւ թեկնածու Արթուր Թումանյանի միջեւ:

В Эчмиадзине обстреляли автомобиль мэра города, а его соперник на выборах попал с побоями в больницу 09/17/2016   11:05  |  Криминальная хроника
По информации “Фактинфо” , в Эчмиадзине сложилась напряженная ситуация. Накануне обстреляли автомобиль действующего мэра Эчмиадзина Карена Григоряна и избили кандидата-соперника.
Инцидент произошел около 23:00, когда Карен Григорян возвращался из Еревана в Эчмиадзин. Недалеко от дороги, ведущей в аэропорт “Звартноц”, водитель автомобиля марки “ВАЗ 2106” выехал на встречную полосу, после чего из машины раздались выстрелы в направлении автомобиля Григоряна.
К счастью, жертв нет. Однако его соперник на выборах с побоями был госпитализирован в больницу. Его состояние оценивается как тяжелое, но его жизни ничто не угрожает.
Отметим, что в Эчмиадзине идет ожесточенная борьба за пост мэра города между действующим градоначальником Кареном Григоряном и кандидатом Артуром Туманяном.