Աղվան Հովսեփյանն ու Իգոր Նազարուկը քննարկել են Հայաստանի և Բելառուսի ՔԿ-երի համագործակցությանը վերաբերող հարցեր 09/16/2016   20:16  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Աղվան Հովսեփյանը սեպտեմբերի 16-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Բելառուսի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Իգոր Նազարուկին: Այս մասին հայտնում են ՀՀ քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունից:
Կողմերը քննարկել են երկու երկրների՝ մասնավորապես քննչական մարմինների համագործակցությանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ։ Ա.Հովսեփյանը բարձր է գնահատել իր աշխատանքային այցի ընթացքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունները, որոնք նոր որակ  կհաղորդեն փոխգործակցությանը։ Մասնավորապես՝ ԱՊՀ անդամ երեք պետությունների՝ Հայաստանի, Ռուսաստանի և Բելառուսի քննչական կոմիտեների ղեկավարները համատեղ հայտարարություն ստորագրեցին՝ քննչական մարմինների ղեկավարների խորհուրդ ձևավորելու մտադրության մասին։
ՀՀ քննչական կոմիետի նախագահը համոզմունք է հայտնել, որ բազմակողմ միջգերատեսչական փոխգործակցությունը կնպաստի քննչական մարմինների համագործակցության ընդլայմանն ու զարգացմանը:

Агван Овсепян и Игорь Назарук обсудили вопросы сотрудничества между Следственными комитетами Армении и Беларуси 09/17/2016   00:27  |  Лента новостей
Председатель Следственного комитета Армении Агван Овсепян 16 сентября принял Чрезвычайного и Полномочного посла Республики Беларусь в РА Игоря Назарука.
Как сообщает пресс-служба СК Армении, стороны обсудили широкий круг вопросов, касающихся двустороннего сотрудничества, в частности, между правоохранительными органами двух стран.
А. Овсепян высоко оценил достигнутые в ходе его рабочего визита договоренности, которые придадут новое качество взаимодействию. В частности, главы Следственных комитетов трех государств-членов СНГ – Армении, России и Беларуси – подписали совместное заявление о намерении сформировать Совет руководителей следственных органов.
Председатель Следственного комитета Армении выразил уверенность, что многостороннее межведомственное сотрудничество поспособствует расширению и развитию сотрудничества между следственными органами.
Сторонами была достигнута договоренность о продолжении эффективного сотрудничества и впредь.
14:57 16/09/2016  |  Лента новостейГлава СК Армении и посол Грузии высоко оценили уровень сотрудничества между правоохранительными органами двух стран