Բրյուսել-Երևան-Բրյուսել ուղիղ չվերթն՝ առաջիկայում 09/14/2016   11:12
Սեպտեմբերի 13-ին Բելգիայում ՀՀ դեսպան Թաթուլ Մարգարյանը հանդիպում ունեցավ Բելգիայի Թագավորության արտաքին գործերի, արտաքին առևտրի և զարգացման համագործակցության դաշնային պետական ծառայության բազմակողմ և գլոբալիզացիայի հարցերով գլխավոր տնօրեն Ժան-Արտուր Ռեժիբոյի հետ: Հանդիպմանը քննարկվեցին հայ բելգիական համագործակցության ընդլայնմանն առնչվող մի շարք հարցեր։ Այս մասին հայտնում է ԱԳՆ պաշտոնական կայքը:
Զրուցակիցներն անդրադարձան Բրյուսել-Երևան-Բրյուսել ուղիղ չվերթի բացմանը: Ժան-Արտուր Ռեժիբոն Թաթուլ Մարգարյանին հանձնեց Բելգիայի քաղաքացիական ավիացիայի իշխանությունների դիմումը, որով «Բրասլզ Էըրլայնզ» (Brussels Airlines) ավիաընկերությանը վերապահվում է Բրյուսել-Երևան չվերթի իրականացումը:
Բելգիացի բարձրաստիճան դիվանագետը շնորհակալություն հայտնեց ՀՀ դեսպանին՝ Բրյուսելը Երևանին կապող չվերթի բացման նախաձեռնության, Բելգիայի կառավարության տարբեր օղակների և «Բրասլզ Էըրլայնզ» ավիաընկերության հետ ինտենսիվ աշխատանքի համար:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել չվերթի իրականացումը սկսել ընթացիկ տարում՝ հաջորդ տարվանից ըստ անհրաժեշտության ավելացնելով թռիչքների հաճախականությունը:

Авиарейс “Брюссель-Ереван-Брюссель” планируется запустить в текущем году 09/14/2016   11:29  |  Информационная платформа
Чрезвычайный и Полномочный посол Армении в Бельгии провел во вторник встречу с генеральным директором по многосторонним вопросам и вопросам глобализации государственной федеральной службы по иностранным делам, внешней торговли и развитию сотрудничества Жаном-Артуром Режибо.
Как сообщает пресс-служба МИД Армении, в ходе встречи обсуждался некоторые вопросы, касающиеся расширения армяно-бельгийского сотрудничества.
Собеседники коснулись открытия прямого рейса “Брюссель-Ереван-Брюссель”. Жан-Артур Режибо вручил Татулу Маркаряну заявку руководства гражданской авиации Бельгии, в соответствии с которой авиакомпании Brussels Airlines предоставляется право на выполнение рейсов “Брюссель-Ереван”.
Высокопоставленный бельгийский дипломат поблагодарил посла Армении за инициативу по открытию рейса между Брюсселем и Ереваном, а также за интенсивную работу с различными звеньями правительства Бельгии и авиакомпанией Brussels Airlines.
В ходе встречи была достигнута договоренность о начале реализации рейсов по вышеуказанному маршруту в текущем году с увеличением частоты полетов при необходимости со следующего года.