Քննչական կոմիտեն՝ պայթուցիկ սարքը պայթեցնելու միջոցով ինքնասպանության դեպքի մասին 09/13/2016   17:31  |  Արտակարգ պատահարներ
ՀՀ քննչական կոմիտեի Արագածոտնի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ Արագածոտն մարզի բնակիչ Շ.Մամիկոնյանի մահվան դեպքի առթիվ։
Ինչպես տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից, նախնական տվյալներով՝ 2016թ. սեպտեմբերի 12-ին՝ ժամը 02:50-ի սահմաններում, տղամարդը գյուղի փողոցներից մեկի նրբանցքում գտնվող ավտոճանապարհին պայթուցիկ սարքը պայթեցնելու եղանակով կատարել է ինքնասպանություն:
Արտառոց դեպք Արագածոտնում. տղամարդն ինքնասպանություն է գործել՝ պայթեցնելով նռնակը
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Արագածոտնի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 110-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով:
Ձեռնարկվում են միջոցառումներ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքների բազմակողմանի, օբյեկտիվ և լրիվ հետազոտումն ապահովելու, ինքնասպանության պատճառները պարզելու ուղղությամբ։

СК Армении выясняет обстоятельства инцидента с самоубийством жителя Арагацотна, подорвавшего себя взрывчаткой 09/13/2016   18:21  |  Чрезвычайное просшествие
Уголовное дело возбуждено по факту смерти жителя Арагацотнской области Ш. Мамиконяна, сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
По предварительным данным, примерно в  02:50 12 сентября 2016 года мужчина покончил с собой, приведя в действие взрывное устройство на автотрассе, расположенной в переулке на одной из сельских улиц.Мужчина подорвал себя гранатой в Арагацотнской области Армении“По данному факту следственным управлением Следственного комитета РА по Арагацотнской области возбуждено уголовное дело по признакам части 1 статьи 110(доведение до самоубийства) УК Армении. Предпринимаются меры, направленные на обеспечение разностороннего, объективного и полного исследования всех обстоятельств инцидента, установление причин самоубийства”, - отмечается в сообщении.