Բակո Սահակյանն այցելել է Մարտունու շրջան 08/05/2016   12:48  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն օգոստոսի 4-ին այցելել է Մարտունու շրջան եւ Կարմիր Շուկա ավանում խորհրդակցություն հրավիրել շրջվարչակազմի ու համայնքների ղեկավարների մասնակցությամբ՝ նվիրված 2016 թվականի հացահատիկային մշակաբույսերի բերքահավաքի ընթացքին:
Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ՝ Նախագահը գոհունակությամբ նշել է, որ այս տարի Մարտունու շրջանում հացահատիկային մշակաբույսերի բերքատվության միջին ցուցանիշը ամենաբարձրն է հանրապետությունում, իսկ համախառն բերքի ծավալով շրջանը զբաղեցնում է երկրորդ տեղը:
Երկրի ղեկավարը նշել է, որ գրանցված ցուցանիշները հիմք են տալիս համապատասխան աշխատանքների արդյունավետ կազմակերպման դեպքում հետագա տարիներին եւս ապահովել համախառն բերքի մեծ ծավալներ:

Президент НКР посетил Мартунинский район 08/05/2016 12:11 | Лента новостей
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян 4 августа посетил Мартунинский район и в поселке Красный Базар провел совещание с участием руководителей районной администрации и общин, посвященное ходу сбора урожая зерновых культур в 2016 году.
Президент с удовлетворением отметил, что в нынешнем году в Мартунинском районе зафиксирован самый высокий по республике средний показатель урожайности зерновых культур, а по объему валового урожая район занимает второе место.
Глава государства отметил, что зафиксированные показатели создают основу для обеспечения в последующие годы больших объемов валового урожая, при условии эффективной организации соответствующих работ.