Զինծառայողներ տեղափոխող ավտոմեքենան դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի մասից և շրջվել.  զոհեր չկան 07/06/2016   12:39  |  Արտակարգ պատահարներ
06.07.2016թ.` ժամը 10:00-ի սահմաններում, ՀՀ ՊՆ N զորամասի «ԳԱԶ 66» մակնիշի ավտոմեքենան Սյունիքի մարզի Կապան-Գորիս ավտոճանապարհի 20-րդ կիլոմետր հատվածում՝ Կարմրաքար համայնքի մոտակայքում, դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի մասից և շրջվել: Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
Ավտոմեքենայում գտնվող 15 հոգանոց անձնակազմը, այդ թվում՝ վարորդն ու ավագը, տեղափոխվել են Կապանի ԲԿ՝ հետազոտման համար։ Զոհեր չկան։
ՀՀ քննչական կոմիտեի ԶՔԳՎ իններորդ կայազորային քննչական բաժնում քննություն է տարվում՝ պարզելու վթարի պատճառները։

Военнослужащие пострадали в ДТП на юге Армении 07/06/2016   13:07  |  Чрезвычайное просшествие
6 июля около 10:00 автомобиль марки "ГАЗ-66" на 20-м километре автотрассы Капан-Горис, недалеко от села Кармракар, съехал с проезжей части дороги и перевернулся. Об этом сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
Находившийся в автомашине личный состав из 15 человек, в том числе водитель и старшина, были доставлены в медцентр города Капан на обследование. Жертв нет.
Главным военным следственным управлением Следственного комитета Армении ведется следствие для установления причин аварии.