ՀՀ ՊՆ պատվիրակությունը Մոսկվայում մի շարք պայմանավորվածություններ է ձեռք բերել 06/23/2016   12:39  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հունիսի 21-ից 23-ը աշխատանքային այցով Մոսկվայում է եղել ՀՀ պաշտպանության նախարարության բարձրաստիճան պատվիրակությունը, որի կազմում էին ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը և ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ-Նյութատեխնիկական ապահովման դեպարտամենտի պետ Մովսես Հակոբյանը: Այս մասին հայտնում է ՊՆ լրատվական ծառայությունը:
Հունիսի 22-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարության պատվիրակությունը ռազմատեխնիկական փոխգործակցության երկկողմ բանակցություններ է վարել Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարարության, Ռազմատեխնիկական համագործակցության դաշնային ծառայության և «Ռոսօբորոնէքսպորտ» ձեռնարկության ղեկավարության հետ: Բանակցությունների արդյունքում ձեռք են բերվել մի շարք պայմանավորվածություններ:
Աշխատանքային այցի շրջանակներում «Բիզոն» ցուցահանդեսային ընկերությունների միավորում» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Սերգեյ Մարիչևի հետ կայացած հանդիպման արդյունքում ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը և ԵրՄՄԳՀԻ ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Արսեն Թառոյանը պայմանավորվածություններ են ձեռք բերել Հայաստանի Հանրապետությունում «Արմհայտեք-2016» սպառազինության և պաշտպանական տեխնոլոգիաների անդրանիկ միջազգային ցուցահանդեսը կազմակերպելու և ընթացիկ տարվա հոկտեմբերի 13-ից 15-ը անցկացնելու վերաբերյալ: Միջազգային ցուցահանդեսի կազմակերպումն ընդգրկվել է հոկտեմբերին Հայաստանում կայանալիք ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդի գագաթաժողովի անցկացման միջոցառումների պլանում:

Первая международная выставка вооружений и оборонных технологий состоится осенью в Армении 06/23/2016   14:42  |  Лента новостей
Первая международная выставка вооружений и оборонных технологий планируется к проведению в октябре в Армении.
Соответствующая договоренность была достигнута на состоявшейся в Москве встрече первого заместителя министра обороны Армении Давида Тонояна и гендиректора ЗАО "Ереванский НИИ математических машин" Арсена Тарояна с генеральным директором ЗАО "Объединение выставочных компаний "БИЗОН" Сергеем Маричевым.
"Сторонами была достигнута  договоренность об организации и проведению  13-15 октября в Армении первой международной выставки вооружений и оборонных технологий “Арм Хай-тек-2016”. Выставка включена в перечень мероприятий по случаю сессии Совета коллективной безопасности ОДКБ, которая пройдет в октябре в Ереване”, - отмечается в сообщении пресс-службы Минобороны Армении.
Высокопоставленная делегация Минобороны Армении во главе с Давидом Тонояном и заместителем министра обороны – начальником департамента материально-технического обеспечения Мовсесом Акопяном находилась в Москве с рабочим визитом 21-23 июня.
22 июня делегация Министерства обороны провела переговоры по вопросам двустороннего военно-технического взаимодействия с представителями Министерства обороны, Федеральной службы по военно-техническому сотрудничеству и Рособоронэкспорта, по итогам которых был достигнут ряд договоренностей.