Անտառաշեն գյուղին հարակից լճակում 9-ամյա տղայի խեղդվելու դեպքով նյութեր են նախապատրաստվում 05/23/2016   10:09  |  Արտակարգ պատահարներ
Մայիսի 21-ին Լոռու մարզի Անտառաշեն գյուղին հարակից լճակում հայտնաբերվել էր նույն գյուղի բնակիչ, 9- ամյա Արկադի Ասլանյանի դին:
«Փաստինֆո»-ի հարցմանն ի պատասխան՝ Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունից հայտնեցին, որ դեպքի առթիվ Լոռու մարզային քննչական վարչությունում նյութեր են նախապատրաստվում, նշանակվել է դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ մայիսի 21-ին՝ ժամը 21.14-ին, ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունում տեղեկություն է ստացվել, որ Լոռու մարզի Անտառաշեն գյուղում երեխան ընկել է գետը:

По факту инцидента с 9-летним ребенком, утонувшим в одной из рек в Лори, готовятся материалы 05/23/2016   10:33  |  Чрезвычайное просшествие
Тело 9-летнего Аркадия Асланяна обнаружено 21-го мая в озере, прилегающем к селу Антарашен Лорийской области. Ребенок проживал в указанном селе.
Как сообщили в ответ на запрос “Фактинфо” в пресс-службе Следственного комитета Армении, по данному факту следственным управлением по Лорийской области готовятся материалы, назначена судебно-медицинская экспертиза.
21-го мая,в 21;14 в МЧС Армении поступила информация о том, что ребенок упал в реку в селе Антарашен Лорийской области .