Նախկին փոխնախարարի առողջական վիճակը համեմատաբար ավելի վատ է, քան մինչ այդ. Ստեփան Ոսկանյան 05/21/2016   15:24  |  Քրեական խրոնիկոն
Զինված խմբի գործով մեղադրյալ, ՀՀ պաշտպանության նախկին փոխնախարար Վահան Շիրխանյանի առողջական վիճակը համեմատար ավելի վատ է, քան մինչ այդ էր: Այս մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցին հայտնեց Վ.Շիրխանյանի պաշտպան, փաստաբան Ստեփան Ոսկանյանը:
Պաշտպանը, մասնավորապես, հայտնեց, որ Վ.Շիրխանյանը գանգատներ ունի սրտից, ոտքերում ցավեր ու թմրածություն ունի, ջերմություն ունի: Ս.Ոսկանյանը հավելեց, որ միշտ էլ իր պաշտպանյալը բարձր ջերմություն է ունեցել:
Վահան Շիրխանյանի կալանքի հարցով գանգատ կներկայացվի նաև ՄԻԵԴ
Պաշտպանը հայտնեց, որ իրենք դիմում էին ներկայացրել քրեակատարողական հիմնարկի պետին՝ հետազոտություններ անցկացնելու խնդրանքով Վ.Շիրխանյանին բուժհիմնարկ տեղափոխելու խնդրանքով: Նախօրեին Վ.Շիրխանյանը տեղափոխվել է Ավագյան բժշկական կենտրոն: Ս.Ոսկանյանը նշեց նաև, որ հետազոտության արդյունքներին ծանոթանալուց հետո իրենք կորոշեն իրենց հետագա քայլերը:
18:41 11/05/2016  |  Քրեական խրոնիկոնՎահան Շիրխանյանի կալանքի հարցով գանգատ կներկայացվի նաև ՄԻԵԴ
09:15 23/03/2016  |  ՄամուլՎահան Շիրխանյանի հարազատները մտադիր են քրեական պատասխանատվության ենթարկել ՔԿՀ պետին և բժիշկներին. «Ժողովուրդ»

Состояние здоровья фигуранта “дела о норкской группировке” Ваана Ширханяна ухудшилось - адвокат 05/21/2016   16:10  |  Криминальная хроника
Состояние здоровья бывшего заместителя министра обороны Армении Ваана Ширханяна, проходящего обвиняемым по делу “о вооруженной норкской группировке”, ухудшилось. Об этом сообщил корреспонденту “ФактИнфо” адвокат Ширханяна  - Степан Восканян.
Он, в частности, проинформировал, что Ширханян жалуется на боли в сердце и ногах, вялость и температуру.Адвокат фигуранта “дела о норкской группировке” Ваана Ширханяна заявил о намерении обратиться в ЕСПЧАдвокат сообщил, что они обратились к начальнику уголовно-исполнительного учреждения с заявлением, в котором просили перевести Ширханяна в медучреждение для проведения обследования. Накануне Ширханян был доставлен в медцентр “Авагян”. С. Восканян также отметил, что после ознакомления с результатами обследования, они определяться с дальнейшими шагами.