Հակառակորդը կիրառել է ականանետեր և ձեռքի հակատանկային նռնականետ 05/06/2016   09:00  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Մայիսի 5-ի լույս 6-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում օպերատիվ իրադրությունը մնացել է նույնը: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Հակառակորդը կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը հիմնականում խախտել է տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից` որոշ ուղղություններում կիրառելով նաև 82 մմ ականանետեր և ձեռքի հակատանկային նռնականետ (ՁՀՆ-7):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնային գծում` անհրաժեշտության դեպքում դիմելով իրադրության զարգացմանը համահունչ գործողությունների:

ВС Азербайджана обстреливали в ночь на пятницу карабахские позиции из минометов и гранатометов - Минобороны НКР 05/06/2016   09:56  |  Карабахский конфликт
В ночь на 6 мая оперативная ситуация на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил не претерпела изменений, сообщает пресс-служба Министерства обороны НКР.
Противник нарушал договоренность о прекращении огня, ведя обстрел, в основном, из стрелкового оружия различных калибров, а на отдельных участках применяя также 82-мм минометы и ручные противотанковые гранатометы (РПГ-7).
“Передовые военные части Армии обороны продолжают сохранять полный контроль на передовой, прибегая при необходимости к действиям, сообразным развитию ситуации", - отмечается в сообщении.