Հակառակորդը կիրառել է ականանետ և ռեակտիվ հրթիռային կայանքներ 05/05/2016   09:00  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Մայիսի 4-ի լույս 5-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում օպերատիվ իրադրության փոփոխություններ չեն արձանագրվել: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Հակառակորդը շարունակել է խախտել կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը` կիրառելով տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ, 60 մմ ականանետ և TR-107 տիպի ռեակտիվ հրթիռային կայանքներ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հիմնականում ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել շփման գծի ողջ երկարությամբ մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու ուղղությամբ:

ВС Азербайджана ночью обстреляли карабахские позиции из минометов и реактивных установок– Минобороны 05/05/2016   10:00  |  Карабахский конфликт
В ночь на 5 мая оперативная ситуация на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил не претерпела изменений, сообщает пресс-служба Министерства обороны НКР.
Противник продолжал нарушать договоренность о прекращении огня, ведя обстрел из стрелкового оружия, 60-миллиметровых минометов и реактивных ракетных установок  TR-107.
"Передовые части Армии обороны в основном воздерживались от ответных действий и предпринимали необходимые шаги  по организации надежной обороны боевых позиций по всему периметру линии соприкосновения", - говорится в сообщении.