ՀԱԿ-ը բանակցություններ Է սկսել Ռուսաստանի հայերի միության նախագահ Արա Աբրահամյանի հետ. «Հայկական Ժամանակ» 03/30/2016   09:14  |  Մամուլ
«Հայկական Ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ ՀԱԿ-ը բանակցություններ Է սկսել Ռուսաստանի հայերի միության նախագահ Արա Աբրահամյանի հետ քաղաքական համագործակցության հնարավորության, ձևի և բովանդակության շուրջ։
Խոսքը 2017 թվականի խորհրդարանական ընտրությունների համատեքստում հնարավոր համագործակցության մասին է: Արա Աբրահամյանը մի քանի ամիս առաջ հրապարակային հետաքրքրություն Էր ցուցաբերել ՀՀ-ում քաղաքական գործընթացների նկատմամբ և կուսակցություն ստեղծելու ու այդ կուսակցությամբ հայաստանյան սպասվող ընտրություններին մասնակցելու ցանկություն Էր հայտնել։ Հետագայում մամուլը գրեց, որ նա ինչ-ինչ պատճառներով հրաժարվել Է այդ մտքից։
«Ըստ մեր աղբյուրների, ՀԱԿ-ը համագործակցության ձեռք Է մեկնել Աբրահամյանին առաջարկելով գտնել տարբերակ, փոխադարձ հետաքրքրությունները բավարարելով միասնաբար մասնակցելու Հայաստանում սպասվող քաղաքական իրադարձություններին։ ՀԱԿ-ի և ռուսաստանաբնակ մեծահարուստ գործարարի միջև կոնտակտային անձը, մեր աղբյուրների փոխանցմամբ, ՀԺԿ նախագահ Ստեփան Դեմիրճյանն է, որը խնամիական հարաբերություններ ունի Աբրահամյանի հետ»,- գրում է թերթը։
Հոդվածն ամբողջությամբ կարող եք կարդալ «Հայկական Ժամանակ» օրաթերթի՝ 30.03.16թ. համարում:
09:13 19/03/2016  |  ՄամուլՀԱԿ-ը իշխանությունների հետ թաքուն բանակցելու և ինչ-որ հարցերում համաձայնության հասնելու ձևաչափ է ստեղծում. «Ժամանակ»
09:37 08/05/2015  |  ՄամուլՆոր ինտրիգներ են հասունանում ՀԱԿ-ում. «Իրատես de facto»
08:50 11/04/2015  |  ՄամուլՀԱԿ խմբակցությունը կանգնած է պառակտման եզրին. «Ժամանակ»
08:12 06/03/2015  |  ՄամուլՀԱԿ-ը մարդկանց Եվրոպական երկրներում ապաստան ստանալու փաստաղթեր են տալիս. «Ժողովուրդ»
12:19 02/11/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՀԱԿ-ի գրասենյակում սպանության սպառնալիքներ տված անձը հայտնաբերվել է (Տեսանյութ)

Айкакан жаманак": АНК начал переговоры с главой Союза армян России о возможном сотрудничестве 03/30/2016   10:03  |  Пресса
Армянский национальный конгресс начал переговоры с президентом Союза армян России Арой Абрамяном о возможности, формате и содержании политического сотрудничества, пишет газета "Айкакан жаманак" со ссылкой на данные, имеющиеся в ее распоряжении.
Речь идет о возможном сотрудничестве в контексте предстоящих в 2017 году парламентских выборах в Армении.
"Ара Абрамян несколько месяцев назад проявил публичный интерес к политическим процессам в Армении, а также выразил желание создать партию, в составе которой примет участие в предстоящих в стране парламентских выборах. Позже СМИ написали, что он по каким-то причинам отказался от этой идеи”, - отмечает издание.
По сведениям источников газеты, АНК протянул руку сотрудничества Абрамяну, предложив ему найти вариант совместного участия в предстоящих в Армении политических событиях в условиях удовлетворения взаимных интересов", - отмечается в публикации.