Հրեշավոր դեպք Երևանում. գլուխը տոպրակի մեջ, պարանոցին պարանով կնոջ դի. Shamshyan 03/21/2016   09:57  |  Արտակարգ պատահարներ
Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ՝ ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Երևանում: Արտակարգ իրավիճակների նախարարության փրկարար ծառայության և ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության օպերատիվ կառավարման կենտրոններ ահազանգ է ստացվել, որ Օրբելի փողոցի 6-րդ շենքի 8-րդ բնակարանի բնակչուհին չի արձագանքում դռան և հեռախոսազանգերին:
Ըստ կայքի՝ բնակարանի դուռը բացելուց հետո միջանցքում` հատակին, հայտնաբերել են կնոջ դի:
Նախնական տեղեկություններով` մահացածը 38-ամյա Լիկա Քերոփյանն էր և դեպքի մասին ահազանգել է նրա մայրը` 77-ամյա Լորետա Քերոփյանը:
Տեղի ունեցածը ինքնասպանություն է, թե սպանություն` կպարզվի Արաբկիրի քննչական բաժնում կատարվող քննության ընթացքում:
Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունից էլ «Փաստինֆո»-ի հայտնեցին, որ դեպքի կապակցությամբ նյութեր են նախապատրաստվում, կատարվում է քննություն, նշանակվել են փորձաքննություններ:

Труп молодой женщины с полиэтиленовым пакетом на голове обнаружен в одной из ереванских квартир - Shamshyan 03/21/2016   10:22  |  Чрезвычайное просшествие
Труп молодой женщины с полиэтиленовым пакетом на голове и веревкой на шее обнаружен на полу в одной из ереванских квартир, сообщает сайт Shamshyan.com.
В Центры оперативного управления спасательной службу МЧС Армении и Управления Полиции по городу Ереван поступил сигнал о том, что жительница дома №8 по улице Орбели 6 не откликается на телефонные и дверные звонки.
По предварительным данным, погибшая – 38-летняя Лика Керопян. О случившемся сообщила ее мать – 77-летняя Лорета Керопян.
Как сообщили “ФактИнфо” в пресс-службе Следственного Армении, по данному факту готовятся материалы, ведется расследование, назначены экспертизы.