Հայտնաբերվել է կնոջ դի՝ պոլիէթիլենային տոպրակը գլխին փաթաթված. հարուցվել է քրեական գործ 03/21/2016   14:29  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Արաբկիր վարչական շրջանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ 1978թ. ծնված Լ.Քերոբյանի մահվան դեպքի առթիվ։
Ինչպես հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, 2016 թվականի մարտի 20-ին՝ ժամը 16:15-ին, ահազանգ է ստացվել այն մասին, որ իր բնակարանի միջանցքում պառկած հայտնաբերվել է 1978թ. ծնված Լիկա Քերոբյանի դին՝ պոլիէթիլենային տոպրակը գլխին փաթաթված։
Անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբը՝ դատաբժշկի հետ միասին։ Նախնական տվյալներով՝ կինն ինքնասպանություն է գործել 2016 թվականի մարտի 20-ին` ժամը 11:30-ից մինչև ժամը 16:00-ն ընկած ժամանակահատվածում, պոլիէթիլենային տոպրակը գլխին փաթաթելով շնչահեղձ լինելու միջոցով։
Դիակի հայտնաբերման մասին ահազանգել է տուժածի մորաքրոջ աղջիկը՝ նշելով, որ  Լ.Քերոբյանի կողմից զանգերին չարձագանքելու պատճառով անհանգստացել են, զանգահարել 911 ծառայություն, որի աշխատակիցները  բացել են դուռը եւ հայտնաբերել դիակը։

Уголовное дело заведено по факту смерти женщины, найденной с полиэтиленовым пакетом на голове 03/22/2016 00:42 | Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту смерти женщины, найденной с полиэтиленовым пакетом на голове в одной из ереванских квартир, сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
Дело заведено следственным отделом по административному району Арабкир следственного управления следственного комитета РА по городу Ереван по части 1 статьи 110 (Доведение до самоубийства) Уголовного кодекса Армении.
В 16:15 20-го марта поступил сигнал о том, что в холе собственной квартиры обнаружено тело Лики Керобян 1978 года рождения в лежачем положении с полиэтиленовым пакетом на голове.
На место происшествия немедленно выехала оперативно-следственная группа вместе с судмедэкспертом. По предварительным данным, женщина 20-го марта в промежутке времени межу с 11:30 и 16:00 покончила с собой, удушив себя натянутым на голову полиэтиленовым пакетом.
Об обнаружении тела сообщила двоюродная сестра потерпевшей, которая отметила, что после того, как Л. Керобян перестала отвечать на звонки, она забеспокоилась, позвонила в службу "911", сотрудники которой открыли дверь и обнаружили тело.
Предпринимаются необходимые следственные действия, направленные на установление всех обстоятельств произошедшего.