Տավուշում սպանությունը բացահայտվել է, կասկածյալը՝ ձերբակալվել 03/21/2016   12:50  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Տավուշի մարզում առեղծվածային սպանության դեպքով առերևույթ հանցագործություն կատարած անձը ձերբակալվել է:
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ 28-ամյա երիտասարդի սպանության, և 38-ամյա տղամարդուն հետույքի շրջանում ծակող-կտրող գործիքով վնասվածք հասցնելու մեջ կասկածվող և ձերբակալված երիտասարդը 24 տարեկան է:
Նշենք, որ նրանց միջև վիճաբանությունը ծագել էր Տավուշի ջրամբարի մոտ, որից հետո Բերդի հիվանդանոց էր տեղափոխվել երկու անձ, որոնցից մեկը մահացած է եղել:
Ինչպես ավելի վաղ տեղեկացրել էին՝ դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ և 112-րդ հոդվածների հատկանիշներով:

Задержан подозреваемый в убийстве 28-летнего парня в Тавушской области Армении 03/21/2016 13:03 | Актуальная тема
Подозреваемый в убийстве 28-летнего парня и ранении 38-летнего мужчины в Тавушской области Армении задержан.
По сведениям “ФактИнфо”, задержанному 24 года.
Инцидент произошел возле тавушского водохранилища. Между подозреваемым и пострадавшими вспыхнула потасовка, после которого в больницу Берда были госпитализированы два человека, один из которых был уже мертв.
Погибший получил колото-резаное ранение в области сердца. А пострадавший был ранен в ягодицу. У него также диагностировали колото-резаную рану.
Как уже ранее сообщало агентство, по данному факту возбуждено уголовное дело по статьям 104(Убийство) и 112(Умышленное причинение тяжкого вреда здоровью) УК Армении.