Ո՞վ կլինի ԱԱԾ տնօրեն. «Հայկական Ժամանակ» 02/10/2016   09:14  |  Մամուլ
«Հայկական Ժամանակ»-ը գրում է, որ վաղը՝ փետրվարի 11-ին, լրանում է ԱԱԾ տնօրեն Գորիկ Հակոբյանի պաշտոնավարման ժամկետը։ Նա 70 տարեկան է և, ըստ իշխանական շրջանակների պնդումների, ԱԱԾ տնօրենի պաշտոնին հրաժեշտ տալուց հետո էլ մնալու է ԱԱԾ-ում։
Հակոբյանի նոր պաշտոնը, ըստ նույն տեղեկությունների, կոչվելու է ՀՀ նախագահի ներկայացուցիչը ԱԱԾ-ում։ Այս պահին ԱԱԾ երկու թեկնածուի անուն է շրջանառվում՝ ԱԱԾ տնօրենի տեղակալ Արզուման Հարաթյանյանինը, ով ՍԴ նախագահ Գագիկ Հարությունյանի եղբայրն է, և Շիրակի մարզպետ Ֆելիքս Ցոլակյանինը։
«Ինքը՝ սակայն, Գորիկ Հակոբյանը, օրեր առաջ Եռաբլուրում լրագրողների հետ զրույցում չէր բացառել, որ Սերժ Սարգսյանը ևս մեկ անգամ երկարացնի իր պաշտոնավարման ժամկետը։ Հնարավոր է, այսօր երեկոյան սպասվող ՀՀԿ նիստից հետո սույն հարցում ևս որոշակի հստակության մտնի»,- գրում է թերթը։

“Айкакан жаманак”: Кто займет пост директора Службы нацбезопасности Армении? 02/10/2016   10:16  |  Пресса
Срок полномочий Горика Акопяна на посту директора Службы национальной безопасности Армении истекает завтра, 11-го февраля. 70-летний Акопян, согласно утверждениям провластных кругов, останется в структуре СНБ после выхода в отставку, пишет газета “Айкакан жаманак”.
Новая должность Акопяна, согласно источникам издания, будет называться “представитель президента Армении в СНБ”. “В настоящее время муссируются имена двух возможных кандидатов (на пост главы Службы нацбезопасности). Это – заместитель директора СНБ Арзуман Арутюнян, который, напомним, является братом председателя Конституционного суда Гагика Арутюняна, и губернатор Ширакской области Феликс Цолакян", - пишет газета.
Как отмечает СМИ, при этом сам Горик Акопян в недавней беседе с журналистами не исключил, что “Серж Саргсян еще раз продлит срок его полномочий. Возможно, после предстоящего сегодня вечером заседания правящей Республиканской партии Армении в этот вопрос будет внесена определенная ясность”, - пишет издание.