Ոստիկանությունը հետաքննություն է սկսել՝ գեներալ Մանվել Գրիգորյանի կողմից Էջմիածնի նախկին քաղաքապետին ծեծի ենթարկելու մասին մամուլի հրապարակման հիման վրա 01/16/2016   15:31  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ոստիկանությունում, մեր տեղեկություններով, նյութեր են նախապատրաստվում hraparak.am կայքի՝ հունվարի 12-ի հրապարակման հիման վրա, որի համաձայն՝ 2015թ. դեկտեմբերի 29-ին Էջմիածին քաղաքում տեղի է ունեցել ծեծկռտուք, որի ընթացքում ԱԺ պատգամավոր, գեներալ Մանվել Գրիգորյանի մարդիկ ծեծի են ենթարկել Էջմիածնի նախկին քաղաքապետ Հրաչիկ Աբգարյանին:
Ի դեպ, թեև, ինչպես նշեցինք, ոստիկանությունում նյութեր են նախապատրաստվում, բայց այս փաստով քրեական գործ կարող է հարուցվել միայն մասնավոր գանգատի դեպքում, այսինքն` երբ տուժողն ինքը բողոք կներկայացնի:
Բանն այն է, որ ՀՀ ՔԴՕ 183-րդ հոդվածի համաձայն, ծեծը դասվում է այն հանցատեսակների շարքը, որոնց վերաբերյալ գործերը հարուցվում են ոչ այլ կերպ, քան տուժողի բողոքի հիման վրա:
Հիշեցնենք, որ տուժող կողմը, որ, ըստ մամուլի` Էջմիածնի նախկին քաղաքապետ Հրաչիկ Աբգարյանն է, առայժմ միջադեպի վերաբերյալ հրապարակավ որևէ հայտարարություն չի արել` ո՛չ հերքելով և ո՛չ էլ հաստատելով մամուլի տեղեկությունները: Մինչդեռ ոստիկանությունում, ըստ որոշ տեղեկությունների, հերքել է։

Полиция проверяет сообщение в прессе об избиении людьми генерала Манвела Григоряна экс-мэра Эчмиадзина 01/16/2016 16:16 | Лента новостей
По сведениям “ФактИнфо”, Полиция Армении готовит материалы на основе публикации от 12 января на сайте hraparak.am, согласно которому 29 декабря 2015 года в городе Эчмиадзин произошла драка, в ходе которой люди депутата Национального собрания Армении, генерала Манвела Григоряна избили бывшего мэра города Грачика Абгаряна.
Отметим, что уголовное дело по данному факту, согласно статье 183 Уголовно-процессуального кодекса Армении, может быть возбуждено лишь на основании частной жалобы, то есть в случае подачи таковой потерпевшим.
Напомним, потерпевшая сторона, согласно сообщениям в прессе, - экс-градоначальник Эчмиадзина, который пока не сделал ни одного заявления по поводу инцидента, ни подтвердил и ни опроверг информацию в прессе.